A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) nemzetpolitikai államtitkársága és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyi államtitkársága kedden közös közleményében tájékoztatta az MTI-t arról, hogy július 15-ével módosult a határon túli magyarok magyarországi egészségügyi ellátásának támogatásáról szóló rendelet. Az ebben szereplő egészségügyi ellátások meghatározott mértékű támogatását az Ukrajnában és a Szerbiában élő magyar nemzetiségű betegek igényelhetik. Az egészségügyi államtitkárság azt írta: 2012-ben összesen 148,8 millió forint áll rendelkezésre e célra.
A határon túli magyarok magyarországi egészségügyi ellátásának támogatásáról szóló rendelet melléklete alapján a támogatható ellátások közé tartozik egyebek mellett a daganatos megbetegedések műtéti megoldása a szükséges implantátumok alkalmazásával együtt, a sugárterápia és kemoterápia nélkül; az idegrendszer „organikus betegségeinek” ellátása és idegsebészeti beavatkozások. Továbbá szemészeti műtéti beavatkozások; a fül speciális műtéti beavatkozásai; az emésztőrendszer fejlődési rendellenességeinek műtéti megoldása; a mellkas- és gerincdeformitások műtéti megoldása, a keringési rendszer veleszületett rendellenességeinek műtéti beavatkozásai; csont-ízületi fejlődési rendellenességek műtéti ellátása; a szív ingerképzési és vezetési zavarainak gyógyszeres és pacemakeres kezelése; a szöveti transzplantációk közül a szaruhártya-átültetés; valamint a magas kockázatú terhességek, illetve a terhespatológiai esetek diagnosztikája, szükség szerinti gondozása, kezelése.
A rendeletben felsorolt ellátásokhoz szükséges magyarországi diagnosztikai eljárás, valamint a – rendelet alapján engedélyezett és támogatott – ellátásokhoz kapcsolódó, szakmai irányelvek alapján indokolt kontroll elvégzésének költségeit támogatják. Ezek mellett a beavatkozást követően a határig biztosítják a beteg hazaszállításának költségeit is – derül ki az államtitkárság közleményéből.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.