Miért nem tartják be ígéretüket a szocialisták?

A Fidesz arra szólítja fel a szocialistákat, hogy korábbi ígéretüket betartva vonják vissza aláírásukat arról az indítványról, amelyet a Jobbik képviselői is aláírtak.

MNO
2013. 09. 25. 11:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Index hírportál hétfői beszámolója szerint az MSZP kezdeményezésére az LMP és a Jobbik képviselői is aláírták azt az indítványt, amely vizsgálóbizottságot hozna létre az E.ON-vásárlás ügyében.

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerdai, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, Mesterházy Attila, az MSZP elnöke tavaly decemberben Gyöngyösi Márton jobbikos képviselő egyik felszólalása után azt mondta, még akkor sem működnek együtt a Jobbikkal, ha olyan ügy lesz, ami fontos Magyarország számára.

Steiner Pál szocialista képviselő pedig Rogán Antal közlése szerint arról beszélt, hogy az MSZP semmilyen intézményes kapcsolatot nem tart fenn a Jobbikkal a jövőben, így nem vesznek részt a velük közös országgyűlési kezdeményezésekben sem, egészen addig, amíg politikai irányváltás nem lesz a Jobbikban.

A Fidesz ezért felszólította az MSZP-t, hogy vonják vissza aláírásukat az indítványról, amelyen az antiszemita kijelentéseket tevő Gyöngyösi Márton aláírása is szerepel.

Rogán Antal egyébként már keddi parlamenti felszólalásában is kijelentette: bár az ország érdeke az E.ON-tranzakció, azt a szocialisták és a jobbikosok együtt támadják.

Korábban már volt pár előjele ennek az ellenzéki politikai érdekházasságnak: idén márciusban, ha ugyan csak szóban, de pont maga Steiner Pál volt az, aki az alkotmányügyi bizottságban egy jobbikos segítségére sietett. Történt ugyanis, hogy Novák Előd korábbi mentelmi ügyének tárgyalása során az ügyrendben szót kérő fideszes Balla György azt javasolta, hogy a parlament kérjen igazságügyi elmeorvos-szakértői véleményt. Steiner szerint azonban ez súlyosan megsértette Novák Elődöt.

2011-ben pedig Lázár János hívta fel a figyelmet arra, hogy az új alaptörvény előkészítésének és az ezzel járó parlamenti munkának az akadályozása kapcsán „egymás kezét szorítva küzdött” az MSZP, az LMP és a Jobbik. A balliberális tábort azonban az a 2010-es eset rémisztette el a legjobban, amikor az Országgyűlés alakulásakor a szocialisták a radikálisok javára lemondtak arról, hogy a nemzetbiztonsági bizottságot vezessék (később mégis az MSZP-hez került a bizottság elnöki pozíciója – a szerk.).

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.