A szentendrei HÉV Batthyány téri és békásmegyeri állomása közötti utastájékoztató rendszerét 2007-ben a C. C. Soft Kft. készítette, de a vádirat szerint a mai napig nem sikerült eredményes próbaüzemet produkálnia. A felszámolás alatt álló gazdasági társaság korábbi ügyvezető igazgatójának állítása szerint, a hibák legtöbbször abból adódtak, hogy „külső behatás érte” a kijelzőket.
Korábbi szakértői vélemény szerint a háztartási használatra tervezett LCD-televíziók teljesen alkalmatlanok az utastájékoztatásra, mert lényegesen rövidebb a használati idejük, napsütéses időben nem lehet az információt leolvasni róluk, belső térben csak korlátozottan lehet utastájékoztatásra használni, valamint „házi barkácsolásnak” minősítette a tájékoztató rendszer bizonyos elemeit.
Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró kérdéseire a tanú többször is azt válaszolta, hogy a napi ügyekbe nem folyt bele.
A vádirat szerint a C. C. Soft Kft. 85 millió forintos ajánlattal nyerte el a közbeszerzést, ezt később annak ellenére 99 millió forintra emelték, hogy az ipari kijelzők helyett a lényegesen olcsóbb háztartási televíziókat építették be a rendszerbe.
Homonnai János ügyész kérdésére a tanú elmondta, több cégtől kértek árajánlatot a kijelzőkre, amelyek feltételezése szerint ipari LCD-táblákra vonatkoztak, ennek ellenére egy háztartási készülékeket forgalmazó áruházzal kötöttek szerződést televíziók szállítására.
A bíróság kérdésére a BKV két korábbi vezetője, Antal Attila harmadrendű és Balogh Zsolt negyedrendű vádlott sem akart reagálni a tanú által elmondottakra.
A főügyészség szerint a Hagyó Miklós vezetésével működő bűnszervezet 2008 augusztusáig megközelítőleg 1,5 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott a BKV-nak. A bizonyítási eljárás csütörtökön újabb tanú meghallgatásával folytatódik.