Az MTI washingtoni tudósítója hiába kereste Mesterházy Attilát, aki napok óta az Egyesült Államokban tartózkodik. Bár a tudósító ígéretet kapott arra, hogy Mesterházy nyilatkozik, a pártelnök egy váratlan programra hivatkozva lemondta az interjút – számolt be a köztévé híradója.
A párt szóvivője álláspontját is itt tudhattuk meg, miszerint: míg Mesterházy Attila nincs itthon, nem dőlhet el helyettese, Simon Gábor sorsa sem. Molnár Zsolt, az MSZP kampányfőnökének álláspontját viszont nem tudhatta meg a közvélemény, hiszen menekülőre fogta a kamerák láttán.
Mesterházy a parlament tavaszi ülésszakának megnyitóján sem volt jelen, ahol az általa és pártja által korábban hevesen támadott paksi bővítés is napirendre került. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője ezzel kapcsolatban elmondta: miután kiderült Józsa István cégének paksi megrendelése – az MSZP jelenlegi frakcióvezető-helyettese által 42 százalékos arányban tulajdonolt Gépkar Kft. több mint hat és fél milliárd forinthoz jutott hozzá különböző paksi megrendelések útján –, „érdekes módon a Gyurcsány-koalíció minden politikusa távol maradt a paksi vitától a parlamentben”, holott eddig éppen vitázni akartak, és népszavazást követeltek. Rogán elmondta: szerinte a baloldal Paks ügyében történt „pálfordulásának” magyarázata vagy a választási kampány, vagy az, hogy „vezető szocialista politikusok 2010-ig anyagi hasznot húztak a paksi atomerőmű működéséből, ezek a csapok azonban 2010-ben elzáródtak”. Rogán Antal szerint a szerződésekről kormányfőként nyilvánvalóan tudott Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon is.
Időközben arra is fény derült, hogy Gyurcsány cége is jól kaszált, ugyanakkor a volt miniszterelnök nem kívánta kommentálni az ügyet, inkább feleségéhez irányította a sajtót.