A Nol.hu oldalon az olvasható, hogy Bagoly Bettina szóvivő érdeklődésükre közölte: „elrendelte a nyomozás folytatását a XVIII. kerület az előző kormányzati ciklusban (2008-ban és 2009-ben) lebonyolított kötvénykibocsátásaival összefüggésben a Fővárosi Főügyészség”. A portál szerint az újra elrendelt nyomozás érdekeire tekintettel Bagoly Bettina nem árulta el, annak idején a BRFK miképpen jutott arra a következtetésre, hogy nem történt bűncselekmény. „Kérdésünkre sejteni engedte: nem merült fel olyan adat, amely arra utalna, hogy a rendőrség valamilyen meg nem engedett külső befolyás hatására állapította volna meg azt, hogy az ügyben nem történt bűncselekmény” – áll a cikkben.
Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség sajtószóvivője február 5-én tartott rendkívüli sajtótájékoztatóján, amikor közölte, hogy a legfőbb ügyész adócsalás és magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt kezdeményezte Simon Gábor szocialista országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését, „az ügy másik vetületeként” beszélt a kötvénykibocsátásról. Ismertette: a főváros XVIII. kerületi önkormányzatának 2008-as kötvénykibocsátásával kapcsolatban – Lévai István alpolgármester feljelentése nyomán – az ügyészség 2012 februárjában hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozást rendelt el. A nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) folytatta, és 2013 szeptemberében bűncselekmény hiányában megszüntette. Fazekas Géza február 5-én azt is közölte, hogy a fővárosi főügyész elrendelte az ügy felülvizsgálatát.
2008. decemberében bocsátott ki a kerület a Volksbankon keresztül 3 milliárd forintnyi kötvényt – mondta el korábban a XVIII. kerület fideszes alpolgármestere a Hír Televíziónak. Lévai István a Magyarország élőben című műsorban megjegyezte: sajtóhírek szerint Simon Gábor 2009 januárjában fizetett be egy nagyobb összeget erre a feltételezett számlára, amelyet ugyanennél a banknál vezetett; tehát időbeni egybeesés mindenképpen van a két ügy között. Ráadásul az önkormányzat ezért a tranzakcióért a hírek szerint 60 millió forintot fizetett a Volksbanknak, míg a többi banknál 1-2 millió forintot kértek volna a kötvénykibocsátásért.
Emellett Simon Gábor eltitkolt 240 milliójával kapcsolatban felháborítónak tartják, hogy a sajtóhírek alapján a szocialista válságstábnál fel sem merült az, hogy rákérdezzenek az összeg eredetére – tette hozzá a politikus.
Mint ismert, Simon Gábor nem jelent meg hétfőn a mentelmi bizottság előtt, csupán egy levelet küldött, amelyhez csatolt egy új vagyonnyilatkozatot. (A milliós tételekkel módosított nyilatkozat tartalmáról itt olvashat.) Az ülésen a bizottság szocialista tagjai sem jelentek meg. Ezzel kapcsolatban Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője azt kérte, hogy ha az érintett képviselő nem jelenik meg, akkor legalább a testület szocialista tagjai menjenek el az ülésre, és számoljanak be arról, hogy nekik mit mondott a képviselő, hiszen Simon a szocialistáknak adott egy magyarázatot arra, honnan származnak a százmilliók. Ha a szocialisták szerdán nem jelennek meg a bizottsági ülésen, akkor „nyilvánvaló, hogy közösen titkolnak valamit” Simon Gáborral – tette hozzá.
Mesterházy Attila bukott helyettese új vagyonnyilatkozatában sem tüntette fel az osztrák bankszámláján található vagyonát. Rogán ezzel kapcsolatban azt mondta: az MSZP volt elnökhelyettese több mint egy évtizede országgyűlési képviselő, tudnia kell, hogyan kell egy vagyonnyilatkozatot kitölteni. Szerinte ha nem a vicc kategóriájába sorolják a szocialista politikus állítását, miszerint nincs olyan rovat, ahova beírhatná a pénzt, akkor egyetlen logikus magyarázat van arra, hogy Simon Gábor miért nem találta a megfelelő rovatot vagyonnyilatkozatában. „Az a logikus magyarázat, hogy a rejtélyes, Ausztriában tárolt százmilliók valójában nem az ő pénze, hanem a Magyar Szocialista Párté, csak megőrzésre kapta” – fogalmazott Rogán Antal. A rejtélyes százmilliók ügye csak most kezdődik – hangsúlyozta, aki szerint a közvéleménynek tudnia kell, kitől és miért kapta a pénzt Simon Gábor.
Rogán Antal szerint Simon Gábor magatartása egyértelművé teszi, hogy a Magyar Nemzetben megjelent állítások igazak, vagyis „ráutaló magatartással” bebizonyosodott, hogy léteznek a rejtélyes százmilliók az ausztriai bankszámlán.
Simon még február 6-án jelentette be, hogy minden MSZP-s tisztségéről és február 12-ei hatállyal országgyűlési képviselői mandátumáról is lemond, azóta pedig több szocialista potentát a Simon-pénzt és az MSZP-t próbálta meg különválasztani. Mesterházy Attila pártelnök szerint a 240 millió forint „nem kötődik Simon Gábor közéleti tevékenységéhez”. „Az azt megelőző életével kapcsolatos forrásfelhalmozásról van szó, amennyire én tudom.” Ha az MSZP nem segít felfedni a politikus vagyonának eredetét, feltételezhető, hogy nem csak Simonnak van rejtegetnivalója. Az MSZP nem tehet úgy, mintha nem lenne köze Simon Gáborhoz – ezt már Gulyás Gergely, a Fidesz országgyűlési képviselője jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján.