„A korrupció maga volt a rendszer 2002 és 2010 között”

A kormány az elmúlt négy évben nagy rendszer-átalakításokat hajtott végre.

TK
2014. 03. 13. 21:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt elszámoltatási kormánybiztos azt mondta, mindaz, ami Simon Gáborról az elmúlt másfél hónapban kiderült, a rendszer része: ismeretlen eredetű pártpénzek, vállalkozók, akik a pénzeket összeadják, és nejlonzacskós kifizetések. „Ebben minden embernek megvan az ára, és annak is, hogy mennyiért lehet távozni a rendszerből.” Az elszámoltatás időszakában feltárt ügyekkel kapcsolatban elmondta: hatvanegy esetben tett büntetőfeljelentést, és számos esetben jelenleg is folyik a nyomozás vagy a büntetőeljárás.

Gulyás Gergely, a Fidesz parlamenti frakcióvezető-helyettese a választás tétjéről szólva kiemelte: a kormány az elmúlt négy évben nagy rendszer-átalakításokat hajtott végre, az eredmények ma már kézzelfoghatók, bár kétségkívül még törékenyek. Utalt arra, hogy a rendszerváltás óta polgári kormánynak soha nem adatott meg az a lehetősége, hogy nyolc évig kormányozzon Magyarországon, most azonban itt van a történelmi alkalom.

Arról is beszélt, hogy sikerült kitörni a válságból, látható a gazdasági növekedés, jóval kisebb lett a munkanélküliség, az infláció minimálisra csökkent. Sikertörténetnek nevezte a rezsimérséklést, ami annak a kormányzati filozófiának köszönhető, hogy ahol nincs verseny, ott hatósági árakkal kell az állami befolyást érvényesíteni. A választás tétje a polgári építkezés folytatása, tette hozzá.

„Négy éve a választók 81 százaléka döntött úgy, nem kér a baloldali kormányból, és 2014-ben is ugyanazok álltak össze és akarják a hatalmat megszerezni, akik 2002 és 2010 között csődbe vitték az országot; a baloldal nem tudott megújulni” – jelentette ki a fideszes politikus.

Mráz Ágoston Sámuel politológus, a Nézőpont Intézet igazgatója arról beszélt, hogy ami a rendszerváltozáskor elmaradt, az most látszik megvalósulni, „a posztkommunista hálózat szétbomlásának vagyunk tanúi.” 1990-ben az állampártból még sikerült a baloldalnak a demokratikus rendszer részévé válnia, ma azonban az a forgatókönyv sem kizárt, hogy a parlamentbe jutáshoz esetükben szükséges 15 százalékot nem sikerül elérniük.

Valószínűbbnek tartja azonban, hogy a baloldal bekerül a parlamentbe, de ehhez szimpatizánsokat kell visszaszereznie. Úgy látja, a kormányzó pártok esetében a nagyszámú szimpatizáns aktivizálása a legfontosabb. „Senki nem beszél arról, hogy hibátlan a kormányzás, és minden tökéletes lenne – mondta –, de nincs kormányváltó hangulat, a kutatások szerint a magyarok többsége elégedett.

A KÉSZ kerekasztal-beszélgetéseit szervező és vezető Lanczendorfer Erzsébet, a győri KÉSZ tiszteletbeli elnöke, a KDNP országgyűlési képviselője azt mondta, hogy 2014-ben az a párt fog kormányt alakítani, amely a legtöbb egyéni képviselőt juttatja be a parlamentbe. Ezért arra kérte a szarvasi választókerület polgárait, hogy szavazataikkal támogassák jelöltjüket, a fideszes Dankó Bélát, aki ebben a ciklusban is képviselő volt, és „sokat dolgozott a választókerületében élőkért”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.