A volt miniszterelnök pártja egyéves születésnapján, szombaton Budapesten azt mondta: olyan országot szeretnének, ahol nem az állam erős a polgáraival szemben, hanem a polgárok erősek, a középosztály az erős, amelyhez a törekvő emberek felzárkózhatnak. Ígéreteik közül kiemelte: negyedmillió új, versenypiaci munkahelyet hoznának létre egy kormányzati ciklus alatt, mert ez a feltétele a gazdasági növekedésnek és annak, hogy hazatérjenek az elmúlt években elvándorolt fiatalok.
Megszüntetnék a Klebelsberg Intézményfenntartó Központot, újra az önkormányzatok és a helyi közösségek kezébe adnák az iskolákat érintő döntéseket, anyagi és erkölcsi megbecsülést biztosítanának a tanároknak, hogy valódi karrier legyen a pedagógusi pálya, és kinyitnák a felsőoktatás kapuit minden tehetséges és szorgalmas fiatal előtt – sorolta. Emellett olyan igazságos, kétkulcsos adórendszert ígért, amellyel a minimálbértől kezdve mindenki jól jár, és amely csak a felső 8-9 százaléktól követel csekély mértékű többletterhet.
Az Együtt–PM azt javasolja, hogy a baloldali összefogás még a választások előtt hirdessen intézkedési tervet a tiszta közélet megteremtéséért, és ennek legyen része egy korrupció elleni jogszabály, valamint egy új média- és ügynöktörvény, amelyeket a kormányváltás után azonnal elfogad az új parlament – közölte.
Az egyik budapesti rendezvényközpontban tartott születésnapi ünnepségen körülbelül kétszázan vettek részt, az Együtt–PM politikusai, jelöltjei, szimpatizánsai.
Bajnai Gordon pártja (amely azóta Együtt – a Korszakváltók Pártja néven működik) tavaly március 8-án alakult meg. Erre azt követően került sor, hogy a volt miniszterelnök 2012. október 23-án a Milla színpadán visszatért a nagypolitikába. Egy olyan baloldali ernyőszervezetet kívánt akkor létrehozni, amelyhez a baloldal minden pártja csatlakozik, hogy úgynevezett „korszakváltást” vigyen végbe a 2014-es választások után. Bajnai ígérete az volt, hogy győzelme esetén nem követi el azokat a hibákat, amelyeket a 2010 előtti balliberális kormányok. A terv azonban kudarcba fulladt: mindössze az LMP-ből kivált Párbeszéd Magyarországért platform képviselői csatlakoztak Bajnaiékhoz.
A szövetség népszerűsége nem nőtt, így az Együtt–PM csak egy párt lett abból a nagy baloldali összeborulásból, amely kénytelen volt összeállni az MSZP-vel végül pedig idén januárban lett teljessé Gyurcsány Ferenc Demokratikus Koalíciójával és Fodor Gábor liberálisaival. Ez a szövetségkötés nem ment könnyen a szocialisták ellen is sűrűn felszólaló ex-LMP-seknek, saját bevallásuk szerint is meg kellett inniuk néhány Unicumot. Mostanában korszakváltás helyett is inkább csak kormányváltásról beszélnek inkább.