A házelnök a 11 település 14 500 lakosát ellátó intézmény átadásán kiemelte: az eltelt négy év közös munkájának egyik sikere a csengeri szakorvosi centrum létrehozása. Négy évvel ezelőtt – mondta – a Fidesz–KDNP-kormány hozzákezdett egy, a polgárait szolgáló állam újraalapításához, a közösség megerősítéséhez, és az ország lakosságával összefogva el is végezte a megújítás első feladatait. Kövér László úgy fogalmazott, hogy elvégezték az alapok lerakását, már a falak felhúzása van hátra.
Hozzáfűzte, hogy 1990-ben az volt a remény, hogy a rendszerváltás az utolsó nekifeszülést hozta el az ország életének jobbra fordításában, de nem így történt. Szerinte a 2002 és 2010 közötti időszakban „a bukott baloldal tönkretette, amiért az addigi 12 évben megküzdöttek az emberek”. „A 2010-es választás után így újra kellett kezdeni mindent, hogy olyan lehessen Magyarország, mint amilyennek illene lennie” – mondta. A „szétesés és lecsúszás után” a jobboldali kormánynak mindenekelőtt rendbe kellett tennie az állam pénzügyeit, ki kellett szabadítani az országot a túlzottdeficit-eljárás alól, amit először ért el Magyarország 2004-es európai uniós csatlakozása óta.
Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta azt is, hogy jelentős sikert értek el a foglalkoztatás javításában. A korábbinál ma már 280 ezerrel többen dolgoznak, s a 4 milliót meghaladja az alkalmazásban lévők száma. Segély helyett munkát tudtak adni azoknak is, akik már hosszabb ideje álláskeresők voltak. Kitért arra is, hogy lelassították az egészségügyi szakemberek elvándorlását, miközben kórházak, szakellátási központok épültek. Megemlítette a közteherviselés megváltoztatását, a bankok és a multinacionális cégek megadóztatását. Kövér László úgy vélte, nehéz volt az elmúlt négy év, de összefogással sikerült teljesíteni a vállalásokat, és erre az összefogásra – mint fogalmazott – szükség lesz a jövőben is, mert nem szabad abbahagyni, folytatni kell a megkezdett utat. Az Országgyűlés elnöke szerint április 6-án a 2010-ben megkezdett új út folytatásáról dönt az ország, illetve a szavazati joggal rendelkező határon túli nemzettársak is.
Az avatáson – melyen részt vett Tőkés László püspök, európai parlamenti képviselő és Kovács Sándor, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei önkormányzati közgyűlés alelnöke, aki a kormányzó pártok képviselőjelöltje az április 6-i választáson – Forján Zsolt (Fidesz–KDNP), Csenger polgármestere közölte: az 1400 négyzetméteres betegellátó központot a legmodernebb orvosi eszközökkel szerelték fel, amelyre közel 200 millió forintot költöttek.
Arday András, az intézmény vezető főorvosa az MTI-nek elmondta, április 1-jétől 19 szakorvosi rendelést vehetnek igénybe a Csenger környéki lakosok. A szakorvosok a helyben lakók mellett a debreceni klinikáról, illetve a nyíregyházi, a fehérgyarmati, valamint a romániai kolozsvári kórházból érkezve fogadják majd a betegeket munkanapokon.