Az elmúlt négy évben az országnak végre olyan kormánya volt, amely a választók érdekeit képviselte a nagy multinacionális vállalatokkal, a szolgáltatókkal, a bankokkal szemben – mondta a Miniszterelnökséget vezető államtitkár a Lonovics sugárút egyik kereszteződésénél mintegy száz érdeklődő előtt tartott választási utcafórumán. Olyan képviselőket válasszanak, akik az ország függetlensége és az emberek oldalán teszik le voksukat – kérte a választóktól a politikus, hozzátéve: nem az a kérdés, ki jobb- vagy baloldali, hanem az, ki áll az emberek oldalára és ki az, aki más érdekeket szolgál.
Lázár János, aki az elmúlt hetekben több tucat lakossági fórumot tartott Makón és a környező településeken, elmondta, az emberek e találkozások alkalmával nagyon sokféle kérést fogalmaztak meg, ezek közül az egyik legfontosabb a foglalkoztatás ügye. Az államtitkár ezért kiemelt jelentőségűnek nevezte, hogy a következő időszakban elsősorban azok kapjanak támogatást, akik képesek munkahelyeket teremteni. Uniós források felhasználásával 800-1000 állás jöhet létre a városban és a környékén – tette hozzá.
Egy kérdésre válaszolva a képviselő elmondta, szerdán a kormány döntést hozott arról, hogy az állam rendezni fogja a makói kórház a korábbi fenntartó megyei önkormányzattal szembeni 477 millió forintos tartozását.
Az államtitkár közölte, a kormány döntött arról is, hogy 190 millió forintos támogatást nyújt a Maros-parti városban működő svájci tulajdonú, sós ízesítőanyagot és aromát gyártó Givaudannak. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium döntése alapján pedig 198 millió forint forrás jut a Makó és Kiszombor közötti kerékpárút építésére.
A kormány az elmúlt hetekben tárgyalt az M43-as autópályát és a régi határátkelőt összekötő nagylaki elkerülőútról és a sztrádát, valamint a kiszombori átkelőt összekapcsoló útról is – tudatta a politikus.
A kormány biztos alapokra helyezte az egészségügyi rendszert, a kórházak adóssága negyedével csökkent, és 300 milliárd forintos fejlesztési program zajlik az ágazatban – jelentette ki Orbán Viktor hétfőn Nagykanizsán. A miniszterelnök a Kanizsai Dorottya Kórház két fejlesztési programjának zárásaként tartott avatón azt mondta: 2010-ben úgy gondolta, négy év elteltével az lehet a legjobb hír, hogy egyetlen kórház sem dőlt be, de ennél többre futotta Magyarország erejéből.
Emelkedő bérek
Ismert, emelkedik a háziorvosok, a házi gyermekorvosok, a védőnők és az alapellátásban dolgozó fogorvosok finanszírozása és bére is; a költségvetésben szereplő összesen tízmilliárd forint többletforrást áprilistól kapják meg a szolgáltatók.
A Fidesz szerint az egészségügy területén az elmúlt négy évben megtett intézkedések a rendszer újragondolását, újratervezését jelentik, és a Gyurcsány-korszakkal szemben az állami felelősségvállalás is megjelenik az egészségügyben, a terheket nem a családokra, nem a betegekre hárítják.
Tizenegy észak-magyarországi kórházban fejlesztik a rehabilitációs ellátórendszert, a Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyei egészségügyi intézmények alkotta konzorcium erre a célra több mint 4,6 milliárd forintot nyert el az Új Széchenyi Terv pályázatán. A kivitelezések megkezdődtek, Miskolcon, a megyei kórházban hétfőn helyezték el egy gyermekrehabilitációs részleg alapkövét.