Marsovszky Balázs, a Zuschlag-ügy hatodrendű vádlottjaként egy év börtönbüntetésre ítélt egykori szocialista politikus volt az egyik szervezője annak a tegnapi demonstrációnak, amelyet a kirekesztés és a történelemhamisítás ellen rendeztek.
A Szabadság téri eseményen Kerék-Bárczy Szabolcs, a Gyurcsány-párt belvárosi jelöltje, elnökségi tagja, Horváth Csaba, a szocialisták fővárosi frakcióvezetője, Karácsony Gergely, az Együtt–PM szövetség országgyűlési képviselője, Fodor Gábor, a Liberálisok elnöke és a Bajnai-párti Szelényi Zsuzsanna is részt vett.
A bíróság által bűnszervezet tagjaként elítélt Marsovszky 2004-ben Zuschlag Jánossal viccelődött a vészkorszak áldozatainak sorsán. Ismert, a Terror Háza előtt tartott szocialista sajtótájékoztató előtt Marsovszky Balázs odafordult Zuschlaghoz, és azt magyarázta neki, hogy „hideg van”, majd a holokauszt áldozataira utalva hozzátette: „gondold el, hogy ebben az időszakban milyen hideg volt szegény embereknek”. Zuschlag erre nevetve vágta rá: „á, nekik már nem volt hideg”. Marsovszky ezután lehülyézte Zuschlagot.
A Fidesz tegnapi közleményében emlékeztetett a Terror Háza előtt történt eseményre. Azt írták: tűrhetetlennek és elfogadhatatlannak tartják, hogy Zuschlag János bűntársai még ma is aktívan politizálnak a baloldalon. „Ebből is világosan látszik, hogy a Zuschlag-ügy nem a múlt, hanem a jelen!” – szögezték le.
Zuschlag János Pártházból börtönbe című, a múlt héten megjelent könyvében ír Marsovszky Balázzsal való kapcsolatáról is. A börtönviselt politikus úgy fogalmaz: „Amikor felhúztam, mindig azt mondta: lámpaernyőt csinálok belőled.” A Magyar Nemzet egy hónapja írta meg, hogy az MSZP-s Molnár Zsolt „szabadulóbulit” szervezett Marsovszkynak, amikor kiengedték a börtönből. Molnár korábban úgy nyilatkozott róla, hogy „Balázsnak köztünk van a helye, ebben a budapesti elnökség egyetért. Balázs a közösség tagja marad, és amikor kijön, akkor újra számítunk a munkájára.”
Az Együtt–PM-szövetség mozgósítóközleményében azt írta, „az Orbán-rezsim elfogadhatatlan szobrot tervez a Szabadság térre, amely a történelmünk legrosszabb időszakának állítana emléket. Most az a feladatunk, hogy végleg megakadályozzuk a szobor felépítését Budapesten.”