A Nemzeti Választási Iroda (NVI) jelenleg 1558, az egyéni választókerületekben induló jelöltet tart nyilván. A legtöbb induló, 29, a Baranya megyei, szigetvári egyéni választókerületben lesz a jelenlegi adatok szerint, Nógrád megyében a salgótarjáni választókerületben 24, a balassagyarmatiban 23 jelölt indulhat. A legkevesebb, 5-5 jelölt Budapesten indul az 1-es számú, a 4-es számú és az 5-ös számú egyéni választókerületben.
Sok a jelöltségtől visszalépő is, Fejér megyében az NVI nyilvántartása szerint az 1-es és a 2-es számú választókerületből (mindkét választókerület székhelye a megyeszékhely) 11-11 jelölt lépett vissza, az 5-ös számúból (Sárbogárd) 10, igaz, többségük még az előtt, hogy a választási bizottság döntött volna a nyilvántartásba vételükről.
Ezeket a mostanáig visszalépett jelölteket még le tudták venni a szavazólapokról, vagyis azokat az ő nevük nélkül nyomtatja ki az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. (a korábbi Állami Nyomda). Azokat a jelölteket azonban, akik a szavazólapok kinyomtatása után lépnek vissza, a szavazatszámláló bizottságoknak kell lehúzniuk a szavazólapról.
A választási eljárási törvény szerint a „kiesett” (azaz visszalépett, vagy elhalálozott, esetleg választójogukat elvesztő) jelölteket a szavazás napján húzzák le a szavazólapról a szavazatszámláló bizottságok.
Minden választáson előfordul, hogy a jelöltek a szavazólapok kinyomtatása után lépnek vissza, a mostani országgyűlési választáson is többtucatnyi jelölt lépett már vissza, volt, aki a nyilvántartásba vétel előtti döntés megszületése előtt, és volt, aki utána.
Az NVI nyilvántartása szerint március 9-én – amikor a jelöltek nyilvántartásba vételéről az összes egyéni választókerületi választási bizottság már döntött, de a jogorvoslatok még folyamatban voltak – 1579 egyéni jelölt volt. A kiesés tényéről a szavazóhelyiségben hirdetményt kell elhelyezni, a szavazatszámláló bizottság pedig szükség szerint szóban is tájékoztatja a választópolgárokat a változásról.
A kiesett jelöltnek – ha szerződést között a Magyar Államkincstárral a költségvetési támogatásáról – vissza kell fizetnie az egymillió forintos állami támogatást is.
Három hét múlva, az április 6-i országgyűlési képviselő-választáson a voksolásra jogosult több mint nyolcmillió választópolgár valamivel több mint tízezer hazai szavazókörben, illetve 97 külképviseleten személyesen szavazhat. Azok a választópolgárok, akiknek nincs magyarországi lakcímük, levélben adhatják le voksukat.