Korábban egy, az Országgyűlés által életre hívott vizsgálóbizottság igyekezett felgöngyölíteni az esetleges hazai szálat, a jövőben pedig a nemzetbiztonsági bizottságban folytatódhat a vizsgálat. Molnár Zsolt, a testület régi-új szocialista elnöke lapunknak elmondta, az általa vezetett bizottság nem általánosságban vizsgálja majd az amerikai információszerzés körül kirobbant botrányt, hanem – a Fidesz felvetésére – egyetlen szegmensre koncentrálnak. Mégpedig arra, hogy lehetnek olyan itthon is használt amerikai szoftverek, amelyek segítségével az amerikai titkosszolgálatok információkhoz juthatnak a felhasználókról.
Lapunk is beszámolt arról, hogy az előző ciklusban felállt vizsgálóbizottság meghallgatott több minisztert és nagykövetet is, ám államtitokra hivatkozva azt nem árulták el, hogy kik tartozhattak itthon a lehallgatottak körébe. Csak annyi derült ki, hogy a befolyásszerzéssel kapcsolatos kísérletek feltárását a bizottság a mandátuma lejártáig nem tudta befejezni. Megállapításaikról feljegyzést készítettek Kövér László házelnöknek.
Azt is megtudtuk, hogy a lehallgatási botrány mellett várhatóan több, korábban megkezdett ügyet is újra napirendre vesz a nemzetbiztonsági bizottság. Molnár Zsolt ezek közé sorolta annak kivizsgálását, hogyan hiányozhat 22 tételnyi irat a Gyurcsány Ferenc 2006-os őszödi beszédének kiszivárogtatásával kapcsolatban 2006 és 2009 között folyt titkosszolgálati vizsgálat anyagából. Ismert, a 2007 novemberében eltűnt műveleti iratok sorsáról a bizottság tavaly zárt ülésen tárgyalt.
A teljes cikket a Magyar Nemzet csütörtöki számában olvashatják.
A régi konvektor új élete. A gázkonvektor korszerűsítése fillérekből