Tukacs neve is felmerült a nyíregyházi ingatlanügyben

A gyanúba kevert MSZP-s képviselő szerint a bírósághoz kell fordulni.

MNO
2014. 05. 29. 14:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kozma Péter, aki korábban a Fidesz Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke és a megyei közgyűlés alelnöke volt, elmondta, az ügyben három ember keveredett gyanúba. Mivel közülük az egyik érintett az MSZP országgyűlési képviselője, az ügy a Központi Nyomozó Főügyészséghez került – tette hozzá.

Az ülésen Fesztóry Sándor, a Fidesz–KDNP helyi önkormányzati képviselője arra kérte Kozma Pétert, hogy nevezze meg, kiről van szó. A kuratóriumi elnök – mivel közszereplőről van szó – közölte, hogy Tukacs István az érintett. Kozma Péter arról is tájékoztatta a közgyűlést, hogy a szóban forgó – a kuratórium szerint – szabálytalan bérleti szerződés semmissé nyilvánítását kérték a Nyíregyházi Járásbíróságtól.

Az MTI megkeresésére Tukacs István azt mondta, ha Kozma Péternek „problémája van”, akkor keresse igazát a független magyar bíróságon. Arra hívta fel ugyanakkor a figyelmet, hogy ő már öt éve nem tisztviselője a nyíregyházi Esélyt az Ifjúságnak Alapítványnak.

A Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője, Nagy Andrea az MTI megkeresésére elmondta: Kozma Péter, az Esélyt az Ifjúságnak Alapítvány elnöke jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt tett feljelentése alapján a Nyíregyházi Járási Ügyészség 2012. július 30-án rendelt el nyomozást, amelyet a Nyíregyházi Rendőrkapitányság folytatott.

A nyomozás során folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége miatt két embert hallgattak ki gyanúsítottként. Tekintettel arra, hogy az ügyben mentelmi joggal rendelkező személy érintettsége is felmerülhet, a Nyíregyházi Rendőrkapitányság a nyomozást áttette a Központi Nyomozó Főügyészségre – mondta Nagy Andrea.

A nyomozás a Központi Nyomozó Főügyészségen jelenleg is folyamatban van, annak határideje 2014. július 30.

Az MTI kérdésére Nagy Andrea azt mondta: az ügynek Tukacs István nem gyanúsítottja, az ügyészség eddig nem indítványozta a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését.

Az MSZP-frakció egyébként a közgyűlés kezdetén kivonult a tanácskozásról. Nagy László frakcióvezető kérte, hogy a párt egyik napirendi ponti javaslatát, amely egy korábbi testületi döntés visszavonására vonatkozott, ne 23., hanem 2. napirendi pontként tárgyalják. A Fidesz–KDNP-s többség viszont leszavazta javaslatát; erre a szocialisták bejelentették, hogy nem vesznek részt az ülésen.

Az MSZP-frakció azért akarta visszavonatni a szóban forgó határozatot, mert az két külső bizottsági tagjuk munkáját szüntette meg, ami – szerintük – nem lehetséges, mivel a jelölés joga a pártot illeti meg. A két bizottsági tagot – mint azt Kovács Ferenc (Fidesz–KDNP) polgármester az ülésen megismételte – azért hívták vissza, mert az április 6-ai országgyűlési választás előtt egy kampánykiadványban „mocskolódó, lejárató, igaztalan” állításokat tettek az önkormányzattal kapcsolatban. Hozzáfűzte, hogy a közigazgatási hivatal sem találta törvénysértőnek a visszahívást.

A szocialisták távozása után második napirendi pontként a közgyűlés éppen a bűncselekménygyanús ingatlancseréről tárgyalt, s a Fidesz–KDNP képviselői közül többen azt állították: az MSZP-frakció azért vonult ki az ülésről, hogy ne kelljen válaszolniuk a „kínos üggyel” kapcsolatos kérdésekre.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.