Tukacs neve is felmerült a nyíregyházi ingatlanügyben

A gyanúba kevert MSZP-s képviselő szerint a bírósághoz kell fordulni.

MNO
2014. 05. 29. 14:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kozma Péter, aki korábban a Fidesz Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke és a megyei közgyűlés alelnöke volt, elmondta, az ügyben három ember keveredett gyanúba. Mivel közülük az egyik érintett az MSZP országgyűlési képviselője, az ügy a Központi Nyomozó Főügyészséghez került – tette hozzá.

Az ülésen Fesztóry Sándor, a Fidesz–KDNP helyi önkormányzati képviselője arra kérte Kozma Pétert, hogy nevezze meg, kiről van szó. A kuratóriumi elnök – mivel közszereplőről van szó – közölte, hogy Tukacs István az érintett. Kozma Péter arról is tájékoztatta a közgyűlést, hogy a szóban forgó – a kuratórium szerint – szabálytalan bérleti szerződés semmissé nyilvánítását kérték a Nyíregyházi Járásbíróságtól.

Az MTI megkeresésére Tukacs István azt mondta, ha Kozma Péternek „problémája van”, akkor keresse igazát a független magyar bíróságon. Arra hívta fel ugyanakkor a figyelmet, hogy ő már öt éve nem tisztviselője a nyíregyházi Esélyt az Ifjúságnak Alapítványnak.

A Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője, Nagy Andrea az MTI megkeresésére elmondta: Kozma Péter, az Esélyt az Ifjúságnak Alapítvány elnöke jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt tett feljelentése alapján a Nyíregyházi Járási Ügyészség 2012. július 30-án rendelt el nyomozást, amelyet a Nyíregyházi Rendőrkapitányság folytatott.

A nyomozás során folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége miatt két embert hallgattak ki gyanúsítottként. Tekintettel arra, hogy az ügyben mentelmi joggal rendelkező személy érintettsége is felmerülhet, a Nyíregyházi Rendőrkapitányság a nyomozást áttette a Központi Nyomozó Főügyészségre – mondta Nagy Andrea.

A nyomozás a Központi Nyomozó Főügyészségen jelenleg is folyamatban van, annak határideje 2014. július 30.

Az MTI kérdésére Nagy Andrea azt mondta: az ügynek Tukacs István nem gyanúsítottja, az ügyészség eddig nem indítványozta a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését.

Az MSZP-frakció egyébként a közgyűlés kezdetén kivonult a tanácskozásról. Nagy László frakcióvezető kérte, hogy a párt egyik napirendi ponti javaslatát, amely egy korábbi testületi döntés visszavonására vonatkozott, ne 23., hanem 2. napirendi pontként tárgyalják. A Fidesz–KDNP-s többség viszont leszavazta javaslatát; erre a szocialisták bejelentették, hogy nem vesznek részt az ülésen.

Az MSZP-frakció azért akarta visszavonatni a szóban forgó határozatot, mert az két külső bizottsági tagjuk munkáját szüntette meg, ami – szerintük – nem lehetséges, mivel a jelölés joga a pártot illeti meg. A két bizottsági tagot – mint azt Kovács Ferenc (Fidesz–KDNP) polgármester az ülésen megismételte – azért hívták vissza, mert az április 6-ai országgyűlési választás előtt egy kampánykiadványban „mocskolódó, lejárató, igaztalan” állításokat tettek az önkormányzattal kapcsolatban. Hozzáfűzte, hogy a közigazgatási hivatal sem találta törvénysértőnek a visszahívást.

A szocialisták távozása után második napirendi pontként a közgyűlés éppen a bűncselekménygyanús ingatlancseréről tárgyalt, s a Fidesz–KDNP képviselői közül többen azt állították: az MSZP-frakció azért vonult ki az ülésről, hogy ne kelljen válaszolniuk a „kínos üggyel” kapcsolatos kérdésekre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.