Aranykéz utca: jöhet a vádemelés

A büntetőügynek három gyanúsítottja van, Portik Tamás, Jozef Rohác és Lendvai János.

2014. 06. 28. 5:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Befejeződött a nyomozás a kilencvenes évek egyik legvéresebb leszámolásának, az Aranykéz utcai robbantásnak az ügyében – értesült a Pestisrácok.hu Fülöp Tamástól, az ügy egyik gyanúsítottjának, Jozef Rohácnak az ügyvédjétől. A jogi képviselő tájékoztatása szerint a napokban megkezdődött az iratismertetés, így a részletekről még nem tudott beszámolni, és a nyomozó hatóságtól várják elektronikus adathordozón a több ezer oldalnyi nyomozati iratot. Az eljárás jelenleg vádelőkészítő szakban van. A büntetőügynek három gyanúsítottja van: a kilencvenes évek olajszőkítéseiben kulcsszerepet játszó Energol Rt. volt igazgatója, Portik Tamás, aki a merénylet megrendelője volt, Jozef Rohác, aki Portik megbízásából elvállalta az ORFK akkori szervezett bűnözés elleni szolgálatával éveken át szorosan együttműködő másik „olajos vállalkozó”, Boros József megölését; illetve Lendvai János.

Az Aranykéz utcai robbantás sokáig egyike volt a magyar kriminalisztika nagy megoldatlan ügyeinek. 1998. július 2-án, a főváros V. kerületében lévő Aranykéz utcában egy autóba rejtett, négy és fél kilós Danubit-bomba robbant föl, amely a célszemélyen, Boros Józsefen kívül megölt három járókelőt, több mint húszat pedig megsebesített. A merényletet a gyanú szerint a Josef Rohác vezette szlovák bérgyilkoscsoport hajtotta végre, amely számos politikai indíttatású merényletet követett el Magyarországon – mint azt a szlovákiai parlamenti vizsgálat föltárta – a szlovák titkosszolgálat megbízásából. Rohácot 2013-ban gyanúsították meg ebben az ügyben, Portikot és Lendvait pedig 2012. július 14-én vették őrizetbe az Aranykéz utcai robbantás miatt.

Mint ismert, Portik Tamást nagyrészt a kecskeméti maffiaperben elítélt Radnai László vallomása alapján vonták eljárás alá több nagy horderejű gyilkossági ügyben, így az Aranykéz utcai robbantás vagy Prisztás József megölése miatt is. Radnait a kecskeméti maffiaperben tizenkét év szabadságvesztésre ítélték, ám 2012 nyarán elengedték a börtönbüntetése hátralévő részét – a hivatalos változat szerint az elítélt súlyos betegsége miatt.

További részleteket a Magyar Nemzet szombati számában talál.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.