Aranykéz utca: jöhet a vádemelés

A büntetőügynek három gyanúsítottja van, Portik Tamás, Jozef Rohác és Lendvai János.

2014. 06. 28. 5:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Befejeződött a nyomozás a kilencvenes évek egyik legvéresebb leszámolásának, az Aranykéz utcai robbantásnak az ügyében – értesült a Pestisrácok.hu Fülöp Tamástól, az ügy egyik gyanúsítottjának, Jozef Rohácnak az ügyvédjétől. A jogi képviselő tájékoztatása szerint a napokban megkezdődött az iratismertetés, így a részletekről még nem tudott beszámolni, és a nyomozó hatóságtól várják elektronikus adathordozón a több ezer oldalnyi nyomozati iratot. Az eljárás jelenleg vádelőkészítő szakban van. A büntetőügynek három gyanúsítottja van: a kilencvenes évek olajszőkítéseiben kulcsszerepet játszó Energol Rt. volt igazgatója, Portik Tamás, aki a merénylet megrendelője volt, Jozef Rohác, aki Portik megbízásából elvállalta az ORFK akkori szervezett bűnözés elleni szolgálatával éveken át szorosan együttműködő másik „olajos vállalkozó”, Boros József megölését; illetve Lendvai János.

Az Aranykéz utcai robbantás sokáig egyike volt a magyar kriminalisztika nagy megoldatlan ügyeinek. 1998. július 2-án, a főváros V. kerületében lévő Aranykéz utcában egy autóba rejtett, négy és fél kilós Danubit-bomba robbant föl, amely a célszemélyen, Boros Józsefen kívül megölt három járókelőt, több mint húszat pedig megsebesített. A merényletet a gyanú szerint a Josef Rohác vezette szlovák bérgyilkoscsoport hajtotta végre, amely számos politikai indíttatású merényletet követett el Magyarországon – mint azt a szlovákiai parlamenti vizsgálat föltárta – a szlovák titkosszolgálat megbízásából. Rohácot 2013-ban gyanúsították meg ebben az ügyben, Portikot és Lendvait pedig 2012. július 14-én vették őrizetbe az Aranykéz utcai robbantás miatt.

Mint ismert, Portik Tamást nagyrészt a kecskeméti maffiaperben elítélt Radnai László vallomása alapján vonták eljárás alá több nagy horderejű gyilkossági ügyben, így az Aranykéz utcai robbantás vagy Prisztás József megölése miatt is. Radnait a kecskeméti maffiaperben tizenkét év szabadságvesztésre ítélték, ám 2012 nyarán elengedték a börtönbüntetése hátralévő részét – a hivatalos változat szerint az elítélt súlyos betegsége miatt.

További részleteket a Magyar Nemzet szombati számában talál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.