Bebetonozta előnyét a Fidesz, az MSZP sehol

Júliusban a Tárki szerint egyik párt sem erősödött vagy gyengült számottevő mértékben. Íme a friss kutatás adatai.

BuL
2014. 07. 30. 16:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közvélemény-kutató cég szerdai közleménye szerint a havonkénti pártpreferencia-vizsgálatuk az erőviszonyok és a korábbi hónapok eredményei alapján kirajzolódó trendek változatlanságát mutatja. A kormánypártok fölényét sem a jobboldali, sem a baloldali ellenzék nem tudja érdemben csökkenteni. Habár a baloldalon enyhe mozgolódás figyelhető meg, az egyes pártok támogatottságában nem volt érdemi változás az elmúlt egy hónapban – írja a Tárki.

A teljes népességen belül a Fidesz–KDNP júniusban és júliusban is 34 százalékot ért el, az MSZP mindkét hónapban 9, a Jobbik júniusban 9, júliusban 10 százalékon állt. A Demokratikus Koalíció (DK) és az Együtt–PM helyet cserélt, az előbbi párt támogatottsága a júniusi 4 után 2 százalékra csökkent, míg utóbbié 2-ről 4 százalékra nőtt. Az LMP júliusban, akárcsak az előző hónapban, 2 százalékot ért el. A bizonytalanok és a válaszukat titkolók együttes aránya sem változott érdemben: júniusban 39, júliusban 38 százalék volt.

Hozzátették: „a pártválasztók körében is a változatlanság jellemző”: a kormánypártok 56 után 55 százalékon, az MSZP 16-ot követően 15 százalékon, a Jobbik 15 után 16 százalékon áll júliusban. A DK és az Együtt–PM helycseréje a biztos pártválasztóknál is megfigyelhető: előbbi támogatottsága 6-ról 4 százalékra, utóbbié 4-ről 6 százalékra változott.

A Tárki július 16–22. között vette fel kutatásához az adatokat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.