Miből lettek Falus Ferenc milliói?

Több egészségügyi botránynál is jelen volt a balliberális ellenzék főpolgármester-jelöltje.

2014. 08. 22. 3:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap emlékeztetett: Falus cégének otthonápolási szolgáltatásai többe kerültek a biztosítónak, mintha dunai panorámás szállodában helyezték volna el a betegeket. – Az Állami Számvevőszék már 1995-ben kifogásolta, hogy a Harris debreceni leányvállalata a tb kilencmillió forintos támogatásból úgy tapsolt el négymilliót, hogy egy beteg ellátását sem tudta igazolni – írták, megjegyezve: a támogatások mögött álló kuratóriumot Kárpáti Zsuzsanna, az MSZP későbbi országgyűlési képviselője vezette. A Harris Kft. a Horn-kormány egészségügyi tárcájától, illetőleg a Soros Alapítványtól is kapott támogatást. A Heti Válasz kiemelte: Falus vállalkozásai összesen több mint ötvenmillió forint éves adózott jövedelmet termelnek.

A balliberálisok főpolgármester-jelöltje 2001-ben lépett be az MSZP-be, ami a lap szerint szoros összefüggésben áll azzal, hogy a fővárosi Nyírő Gyula Kórház igazgatója lett, mivel a bírálóbizottság nem őt tartotta a legalkalmasabbnak a posztra. Vezetése alatt egy botrányos ügy is volt az intézményben, a kórház ugyanis szerződést kötött saját szülész-nőgyógyász főorvosának magáncégével. Az illetőt idén nyáron (nem jogerősen) 67 rendbeli csalás miatt ítélték el. A Heti Válasz felidézte azt is, Falus a „legerősebb nyomot a közvéleményben” az Angliában 800 kórházi esetet produkáló, itthon több kismama és magzat halálához vezető H1N1 járvány idején hagyta. A lap ismerteti azt is, 2007-ben Molnár Lajos SZDSZ-es egészségügyi miniszter nevezte ki országos tiszti főorvosnak, így kulcsszerepe volt a Hospinvest Zrt. kórház-privatizációiban.

A cég ekkor szerezte meg a Heves megyei közkórházak működtetési jogát. Az egri kórháznak hatmilliárdos fejlesztést ígértek, ám még az épület rezsijét sem tudták fizetni. Egerben hatszáz egészségügyi dolgozó állt fel, hogy a cég ne kaphasson működési engedélyt a tisztiorvosi szolgálattól, de a Falus vezette hatóság ezt megadta. Miután a Gyurcsány-kormány által protezsált cég csődbe ment, a HospInvest 1,6 milliárd forintra perelte az egészségbiztosítót. Akkori tulajdonosa, Füzes Attila viszont épp Falus tisztiorvosi szolgálatához ejtőernyőzött – idézte fel a lap. Az ÁNTSZ éléről Székely Tamás minisztersége idején egyszer megpróbálták meneszteni, de Bajnai Gordon kormányfő „a hóna alá nyúlt”.

A szürke ezer árnyalata című portréjában a Heti Válasz arról is beszámolt, hogy Falus kuratóriumi elnöke a holokauszttúlélők legnagyobb magyarországi segélyszervezetének, az évente 2,5 milliárd forint felett rendelkező Magyarországi Zsidó Szociális Segély Alapítványnak. A szervezet bevételei nagy részét otthonápolási szolgáltatásokra fordítja, ami a lap szerint fő kapcsolódási pont lehet Falus Ferenccel, hiszen mint emlékeztettek: Falus úgy került kulcspozícióba, hogy semmilyen „látható” szerepet nem vállalta zsidó közéletben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.