A tárgyalásuk után tartott sajtótájékoztatón Kövér László felidézte: már mintegy tíz éve annak, hogy a magyar házelnök Jordániába látogatott, illetve jordániai kollégája is Budapestre érkezett, ezért Atef Taravneh mostani látogatása rendkívüli jelentőségű. Orbán Viktor miniszterelnök tavalyi jordániai látogatása lökést adott a kétoldalú kapcsolatoknak, sok megállapodást sikerült akkor tető alá hozni, elindítani – emlékeztetett. Közölte: remélhetőleg a jordániai házelnök látogatásával a magas szintű kapcsolattartás a két ország között új lendületet vesz, és a jordániai király is hamarosan ellátogathat Magyarországra. Jordánia miniszterelnökének és külügyminiszterének is érvényes meghívása van Budapestre – tette hozzá.
Kövér László fontos feladatnak nevezte a parlamenti kapcsolatok intenzívebbé tételét, elsősorban a baráti tagozatok és a szakbizottságok közötti kapcsolattartás révén. A baráti tagozatokról megjegyezte: az előző ciklusban az egyik legnagyobb létszámú baráti tagozat a jordániai–magyar volt a parlamentben, a testület ősszel kezdi meg ismét érdemi munkáját. Az Országgyűlés elnöke kiemelte az elmúlt négy évben felhalmozott magyarországi tapasztalatok átadásának jelentőségét is, hiszen – mint mondta – Jordániában „nagyon megfontolt és átfogó” reform zajlik, ami hozzájárul ahhoz, hogy „abban a nagyon forrongó és konfliktusokkal terhelt térségben”, amelyben fekszik, az ország „a kiegyensúlyozottság, a stabilitás és a kiszámíthatóság szigete”. Ez felértékeli Jordániát minden partnere, így Magyarország számára is – mutatott rá, hozzáfűzve: ez teszi lehetővé a gazdasági kapcsolatok bővülését is.
Kövér László végül arról is beszélt, hogy jordániai befektetők érdeklődnek Magyarország iránt, az országot egyfajta kapunak tekintik Közép-Európa és az Európai Unió felé. Atef Taravneh hangsúlyozta: Jordánia büszke arra, hogy baráti kapcsolat fűzi Magyarországhoz, és ezt igyekszik fenntartani, továbbfejleszteni a jövőben. Mint mondta, Áder János köztársasági elnökkel, majd Kövér Lászlóval folytatott megbeszélése alkalmával az átalakulás időszakában szerzett magyarországi tapasztalatok átadásáról, valamint a két országot érintő kérdésekről tárgyalt. Kitért a két ország közötti testvérvárosi kapcsolatok jelentőségére, továbbá a hallgatói csereprogramokra.