Tarlós István főpolgármester azért állapította meg a határozatképtelenséget, mert a 34 tagú testületből rajta kívül mindössze heten voltak a teremben.
A rendkívüli ülésen nem jelentek meg a Fidesz–KDNP és a Jobbik képviselői, a szocialisták közül öten, a függetlenek közül pedig ketten mentek el a reggel hét órára összehívott ülésre.
Tarlós István az ülés bezárása után újságírók előtt azt mondta, hogy a szocialisták teljesen váratlanul, egyetlen előterjesztés készítése nélkül hívatták össze a közgyűlést, majd bejelentették, hogy nem jönnek el rá. Majd „néhányan mégis bejönnek, és előadnak itt performanszt” – tette hozzá a főpolgármester, megjegyezve, ehhez nem szeretne mást hozzáfűzni.
Arra a kérdésre, hogy miért reggel hét órára tűzte ki a közgyűlés időpontját, azt mondta, hogy „ez nem értelmes kérdés”, valamikor reggel négykor kelt, és ment dolgozni. Ha valaki dolgozni akar a városért, akkor be tud jönni reggel hét órára – jelentette ki Tarlós István.
Közölte, a Fidesz–KDNP képviselői be akartak jönni. Miután viszont a szocialisták bejelentették, hogy az általuk indítványozott közgyűlésre nem mennek el, miért kellett volna bejönniük? – tette fel a kérdést.
A szocialista indítványban olyan javaslatot is megfogalmaztak előterjesztés nélkül, hogy miért nincs átadva a MOL Bubi közbiciklirendszert – mondta. A rendszert hétfőn már átadták – tette hozzá.
Tarlós István szólt arról is, hogy négy évvel ezelőtt, amikor már rég át kellett volna adni a CET-et, itt kellett volna lenniük az Alstom szerelvényeknek, egyetlenegyszer nem jutott eszébe a gazdasági bizottság akkori elnökének, Tüttő Katának (MSZP), hogy „a választás előtt húsz perccel közgyűléseket rántson össze előterjesztések nélkül”.
Az MSZP és az Együtt–PM azzal a szándékkal kérte a Fővárosi Közgyűlés összehívását, hogy azon tételes elszámolást kérjen Tarlós Istvántól, a főpolgármester elmúlt négyéves teljesítményéről. Erről Horváth Csaba, az MSZP budapesti frakcióvezetője és Kaltenbach Jenő Együtt–PM-es független fővárosi képviselő beszélt újságíróknak kedden, a sikertelenül összehívott közgyűlési ülés után.
Horváth Csaba elmondta, azt szerették volna elérni, hogy a városvezetés számoljon el az elmúlt négy év megoldatlan problémáival, így például a BKV-finanszírozás nehézségeivel, a Bálna üzemeltetésének gondjaival, valamint a csömöri szemétégető megépítése körüli problémákkal, amely miatt uniós források is veszélybe kerültek.