Tállai András: Nagy az októberi választás tétje

Tállai András a kormánnyal, a járásokkal, a településekkel, a civil szervezetekkel és az egyházakkal való összefogást javasolja.

KG
2014. 09. 25. 16:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus, aki a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára, azt mondta: hihetetlen felelősségük van a megyei önkormányzatoknak, hiszen az, hogy egy adott megye hogyan fog részesülni a 2014–2020-as európai uniós támogatásokból, nagyban függ attól, milyen politikai összetételű lesz, kik fogják vezetni a megyét, ők miként gondolkodnak a megye fejlesztéséről, hogyan tudnak együttműködni.

Nagy a választás tétje, az a megyei önkormányzat tudja elérni céljait, amelyik képes együttműködni a Fidesz–KDNP-kormánnyal, a megyék fejlesztésében a megyei önkormányzatoknak lesz a legfontosabb szerepük – tette hozzá.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyéről szólva Tállai András úgy fogalmazott: október 12-étől a megyei önkormányzatban és a közgyűlés élén is változás lesz. A jelenlegi elnök ugyanis országgyűlési képviselő, és egy jogszabály értelmében már nem lehet betölteni a két funkciót egyszerre.

Új gondolkodásmódra is szükség van Borsod-Abaúj-Zemplénben, amely akkor lesz sikeres, ha képes lesz együttműködni, együtt gondolkodni Miskolccal, a megye valamennyi járásával, önkormányzatával, a lakókkal, a szervezetekkel, a gazdaság szereplőivel, a kamarákkal, az egyházakkal, a Miskolci Egyetemmel – fogalmazott.

„Csak akkor leszünk eredményesek, és a társadalmi problémákat csak akkor tudjuk felszámolni a megyében”, ha ez az együttműködés sikeres lesz – tette hozzá a politikus, aki szerint Borsod-Abaúj-Zemplénben a munkanélküliség további mérséklése és a közbiztonság javítása, a gazdaság erősítése és az infrastruktúra fejlesztése a legfontosabb cél.

Tállai András emlékeztetett arra, hogy a megyei önkormányzatok szerepe az elmúlt években teljesen átalakult, intézményfenntartói feladata lényegében megszűnt, most már elsősorban a megyék fejlesztésére koncentrálnak. A jövőben a megyék két forrásból kaphatnak pénzt, ez egyrészt a lakosság arányának megfelelően normatív jellegű lesz, másrészt pedig az országos operatív programokból. Hangsúlyozta: nagyon fontos, hogy megváltozik az uniós források felhasználásának rendszere, a jövőben a társadalmi problémák kezelése előtérbe kerül az infrastrukturális fejlesztésekkel szemben.

A sajtótájékoztatón Török Dezső, a Fidesz megyei listavezetője azt mondta: az elkövetkező öt évben a gazdaság fejlesztésére, a foglalkoztatás bővítésére fókuszálnának.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.