A városvezető a Figyelő csütörtökön megjelent számában a BKV finanszírozásának hosszú távú megoldását, a 3-as metró felújítási forrásainak, valamint a fővárosi cégek működési feltételinek garantálását nevezte alapfeltételnek ahhoz, hogy biztosan folytassa munkáját.
Tarlós István egy más témájú csütörtöki rendezvényen újságíróknak ezzel összefüggésben úgy nyilatkozott: sosem hagyott kétséget afelől, hogy ezeket a problémákat záros határidőn belül rendezni akarja. Szavai szerint számára elsősorban problémamegoldást jelent a városvezetés és csak másodsorban politikát, de nem kommunikációs játékot.
A három megoldandó problémát érintő felvetésre utalva jelezte: ha egyiket sem sikerülne rendeznie – amire nem számít –, akkor felmerülne, hogy van-e értelme ezt a munkát végezni.
A főpolgármestert kérdezték a Rác fürdő beruházásáról is. Ismertette, hogy az előző városvezetés olyan szerződést kötött, amely szerint alapvető jogok a magánbefektetőhöz kerültek, miközben a vizet, a fürdőt és a telket a fővárosi önkormányzat adta. Kifejtette: mintegy 50 szerződéshez kellett hozzányúlni, a magánbefektető projektcégének pedig körülbelül 11 milliárd forint adóssága keletkezett, mire az ügy a Városházára került. Emellett a problémák közé sorolta, hogy nem megoldott az üzemeltetés, s a hosszú állásidő miatt felújítási korrekciós munkák is szükségesek. Még nem értek az ügy végére, de a befektető partnersége mellett elképzelhetetlen, hogy a kérdés fél éven belül ne rendeződjön – mondta Tarlós István.