A korábbi frakcióvezető, Mesterházy Attila május 29-én mondott le posztjáról, azóta Tóbiás József volt a szocialista képviselőcsoport megbízott vezetője, akit a júliusi kongresszuson pártelnökké választottak. Budai Bernadett, az ellenzéki párt szóvivője elmondta: a frakcióvezető mellett négy helyettest is megválasztott a képviselőcsoport: Harangozó Tamást, Lukács Zoltánt, Tóth Bertalant és Tóth Csabát.
A kormány hagyja abba a devizahitelesek ügyében öt éve folytatott aktatologatást, égetően fontos a devizahitelek forintosítása – mondta Tóbiás József a Mátraházán tartott frakciótanácskozást követő sajtótájékoztatón, hozzátéve: már ősszel meg kell kezdeni a forintosítás törvényi előkészítését.
Az MSZP elnök-frakcióvezetője hozzátette, az „Orbán–Matolcsy páros” a legfőbb okozója a devizahitelesek ma meglévő problémájának, hiszen az a gazdaságpolitika, ami 2010-ről 2014-re „elgyengítette” a forintot, kudarcot szenvedett.
Szavai szerint a devizahiteleken túl is beszélni kell a gazdaságpolitika kudarcáról: ma Magyarországon 4,7 millió ember él létminimum alatt. Azt mondta, továbbra is napirenden kell tartani a minimálbér kérdését, a foglalkoztatás bővítésének ügyét és a szociális rendszerek hiányának mérséklését. Ennek terepét pedig maguk az önkormányzatok jelentik; „az önkormányzatok azok, amelyek a kormányzat által okozott társadalmi és gazdasági feszültségeket, krízishelyzeteket orvosolni képesek” – mondta.
Hiesz György, az MSZP gyöngyösi polgármesterjelöltje arról beszélt, hogy az utolsó napig gyűjteni fogják az ajánlásokat, házról házra járnak. A város korábbi szocialista polgármestere úgy fogalmazott, komoly esélyeik vannak, amit a tavaszi választási eredmények és a megelőző ciklusokban megvalósult fejlesztések is alátámasztanak. Javítja az esélyeiket az is, hogy Gyöngyösön a baloldal összefogott, kezdettől fogva korrekt az együttműködés – mondta.
Kitért arra is, hogy a mostani önkormányzati ciklusban a fideszes vezetésű Hatvanba 28 milliárd, Egerbe pedig több mint 30 milliárd forintnyi fejlesztési pénz érkezett. Ezzel szemben a szintén kormánypárti vezetésű Gyöngyösre mindössze 5-6 milliárd forintnyi. „Ennek zömét is az én polgármesterségem alatt nyerte el a város. ( ) Gyöngyös gyakorlatilag mostohagyermek volt” – mondta. „Azt szeretném, hogy ha az emberek elhinnék, ellenzékből is lehetünk sikeresek” – tette hozzá a polgármesterjelölt.
Az MSZP elnökhelyettese szerint fél éven belül kiköltözhet a párt a budapesti Jókai utcai székházából. Erről Gőgös Zoltán kérdésre válaszolva beszélt egy más témában tartott sajtótájékoztatóján szerdán Budapesten. A költözés időpontja azon múlik, hogy milyen konstrukcióban tudnak megfelelő és a jelenleginél olcsóbb helyet találni – közölte, hozzátéve: jelenleg értékelik az MSZP gazdasági helyzetét, ennek több állomása is lesz, az elnökség és a választmány is áttekinti.
A Népszabadság a múlt hét végén írt arról, hogy az MSZP eladná a 2009 óta használt székházát, mert túl nagy terhet jelent számára az ingatlanra felvett frankalapú hitel törlesztése és az épület fenntartása, amely éves szinten 150 millió forint.
A HVG információi szerint Mesterházy Attila korábbi MSZP-elnök visszatérésén dolgoznak a hívei; kulcspozíciót szánnának neki, de nem első emberként számítanának rá. Ugyanakkor ezzel a forgatókönyvvel új lehetőségek nyílnának a HVG információi szerint Baja Ferencnek és esetleg Puch Lászlónak, valamint az utóbbihoz köthető pártszakértőnek, Simon Dénesnek. Ugyanakkor a lap szerint a Mesterházy visszatérésében reménykedők elvesztették a bizalmukat a valaha a volt pártelnök bizalmasának tartott Velez Árpádban, így ő valószínűleg nem rúghatna labdába; utódja Szabóné Müller Tímea Pest megyei politikus, a pártközeli Hungaro-Cívis Alapítvány elnöke lehet.