A Bács-Kiskun megyei Drágszél például út-, híd- és járdafelújításra igényelt és kapott hat és fél millió forintot, amelyet a helyi Rákóczi utca aszfaltozására használtak fel. A Nógrád megyei Endrefalva húszmillió forint fejlesztési támogatásból a település hat utcájának burkolatát újította meg. A Veszprém megyei Salföld pedig másfél millió forintot kapott, ebből a faluház szépült meg, amelyet a többi között akadálymentesítettek is.
Ismeretes, Tállai András akkori önkormányzati államtitkár február elején ismertette a kormány döntését, amely szerint négy év alatt, egyenlő részletekben összesen ötvenmilliárd forint támogatást ad az állam az adósságkonszolidációban részt nem vett 1176 településnek. Az érintett önkormányzatok építéssel, eszközbeszerzéssel járó beruházásra, fejlesztésre igényelhettek pénzt.
Első körben, idén tavasszal a kétezer fő alatti lélekszámú települések részesültek támogatásban. Ez az intézkedés 1018 önkormányzatot érintett, amelyek több mint 8,7 milliárd forintot kaptak. Emellett 38 kétezer fő feletti település is kapott támogatást, ők összesen csaknem három és fél milliárd forintból fejleszthetnek. Jövőre folytatódik a kétezres lélekszám feletti települések kompenzálása, majd két év múlva a kisebb önkormányzatok kapják meg a támogatásuk másik felét. 2017-ben pedig a kétezres lélekszám alatti települések között osztják szét az utolsó 12,5 milliárd forintot.
A különböző támogatási összegeket a lakosság számának megfelelően szabták meg. Megnézték, hogy az adott településkategóriában mennyi volt a konszolidáció átlagos mértéke, és az érintett önkormányzatok ezt az összeget kapják meg négy év alatt. A száz fő alatti települések maximum másfél millió forinthoz juthatnak, míg a tízezres lélekszám feletti települések igényelhetik a legtöbb támogatást, kétszázmillió forintot.