A Fidesz önkormányzati kampányának vezetője beszédében azt mondta: a Fidesz-KDNP nagy győzelmet aratott egy héttel ezelőtt, amiből azt a következtetést kell levonni, hogy „szolgálnunk kell a választókat, mindenkit”.
Kósa Lajos szerint ahol veszítettek, ott nem voltak alázatosak, nem szolgálatnak fogták fel a bizalmat. Ha ugyanis valakit megválasztanak polgármesternek, képviselőnek, akkor „a kettes portásnak is előre köszönünk (...), mindenkinek megállunk az utcán” – fogalmazott, hozzátéve, hogy „nincs baloldali utca, jobboldali vizes árok” vagy éppen „LMP-s gallyazási feladat”.
Közölte: a kormánypártok megválasztott polgármesterei, valamint megyei és helyi képviselői csaknem 3500-an vannak országszerte. Közülük 624-en polgármesterek, míg ezzel szemben a baloldal mindössze 31, a Jobbik pedig 14 polgármestert ad – jegyezte meg. Azt is hozzáfűzte, hogy a megyei közgyűlésekben mindenhol a Fidesz-KDNP van többségben, a megyei jogú városok közül 20-nak, Budapesten pedig 17 kerületnek lesz kormánypárti vezetője a következő öt évben.
Magyarország három idei választáson van túl, és mindháromszor úgy döntöttek az emberek, a Fidesz-KDNP-nek szavaznak bizalmat, mégpedig egyre nagyobb arányban – mondta Kósa Lajos. Szavai szerint baloldali ellenfeleik „a vesztes csapaton semmiképp se változtass” elvét követték.
„A harmadik választásra nagyon leesett mindenkinek a tantusz”, az emberek nagy része úgy döntött, a Fidesz-KDNP kezébe teszi a sorsát, közössége jövőjét – fogalmazott a politikus, aki szavait azzal zárta: „Hajrá, Magyarország, hajrá, minden egyes település!”.
A rendezvény moderátora, Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója azt hangsúlyozta, hogy egy hete, október 12-én a Fidesz-KDNP hatalmas fölénnyel nyerte meg az önkormányzati választást.
Az ország majdnem minden pontján bíznak az emberek a kormánypártokban – tette hozzá a politikus, a VIII. kerület újraválasztott polgármestere, aki külön kiemelte, hogy Józsefvárosnak nincs olyan szeglete, ahol ne bíznának a választók a Fidesz-KDNP-ben.
A kampányértékelő rendezvényen a Fidesz-KDNP megválasztott polgármesterei és önkormányzati képviselői vesznek részt – Kósa Lajos tájékoztatása szerint mintegy 1500-an –, akik megtöltötték a Millenáris B épületét.
A színpad mögé nemzeti színű zászlókat állítottak fel, fölé pedig a Magyarország győzött! feliratot vetítették ki. A szónoki pulpituson a Bízzon a Fideszben! szlogen olvasható.
A Fidesz-KDNP színeiben polgármesteri széket elnyerő településvezetők az elvégzett és a jövőben elvégzendő munka fontosságára hívták fel a figyelmet és a választók szolgálatát, az összefogást hangsúlyozták. Tarlós István, Budapest újraválasztott polgármestere levélben köszöntötte a résztvevőket, akik szavai szerint „tiszta szívvel mondhatják, diadalt arattak”.
A főpolgármester úgy fogalmazott: vannak az életnek nagy napjai, nagy pillanatai, ilyen a közösségük számára, október 12-e. Megjegyezte, hogy a pártszövetség három választást nyert meg ebben az évben, és külön örömnek nevezte, hogy Budapesten is győzedelmeskedtek áprilisban, májusban és októberben is. Tarlós István levelében megjegyezte: talán egyszer eljön az ideje, hogy politikus ellenfeleik is belássák, egy oly kívánatos nemzeti minimum alapján és erejéig érdemes együttműködniük velük.
Barta Zsóka, az 1400 lelkes, Baranya megyei Véménd polgármestere azt hangsúlyozta: ha valaki felvállalja és kiáll a fontosnak tartott értékek mellett, az a választóknak sincs ellenére.
Romanek Etelka, Esztergom polgármestere rámutatott: győztek, és nem is akárhogyan, mind a 10 egyéni választókerületben megszerezték a voksok túlnyomó többségét. Ez Esztergom sikere, az összefogás diadala a széthúzás felett – fogalmazott. Azt ígérte: a városban mostantól új korszak kezdődik, amit a nyugalom, fejlődés és a kemény munka fémjelez majd.
Csáfordi Dénes, 13 ezer fős Hajdúhadház vezetője, akit több mint 84 százalékkal választottak meg, azt mondta: hiszi, hogy nagyon fontos győzelem született, ami túlmutat a város és a megye határain. Hajdúhadházon elindult a fejlődés, élhető kisváros kezd lenni, az emberek visszanyerték rég elveszített hitüket – mondta.
Farkas Éva, aki 20 éves baloldali városvezetés után lett Makó polgármestere azt emelte ki: nincs előre törvénybe írt forma, amivel választást lehet nyerni, a munkát maradéktalanul el kell végezni. Hozzátette: az MSZP, a baloldal fellegvárát kellett bevenni, nehéz küzdelem volt, de győztek, ehhez szavai szerint erőt és segítséget adott a kormány jelenléte és a miniszterelnök személyes támogatása.
Polics József, Komló vezetője szerint a képlet egyszerű: ott kell lenni az emberek között, jól kell dolgozni, fegyelmezetten el kell végezni a munkát és elbizonytalanodni akkor sem szabad, ha nehéz idők járnak.
Kriza Ákos, Miskolc első embere először a római mondást idézte, „dicsőség a győzteseknek”, majd hozzátette a székelyek szavajárását: „ejsze azok meg mi volnánk”. Ha nincs kormánysegítség, nincs miskolci siker sem – mondta, és köszönetet mondott a kabinetnek. Szerinte a konfliktusokat fel kell vállalni, így volt a nyomortelepek felszámolásával és a Fészekrakó „kipakolásával”. Hozzátette: minden áldott nap tenni kell a városért.
Borbély Lénárd – akit a \"Narancs Csepel\" polgármestereként jelentett be Kocsis Máté – azt mondta: a munkát, az összefogást és a tisztességet meghálálták a választók. Azért fog dolgozni, hogy a bizalomra rászolgáljanak, a 2010-ben elkezdett munkát folytatják még nagyobb lendülettel, a munkahelyteremtésre fókuszálva.