Kövér László a települések esetében számszerű eredményt nem mondott, de hozzátette: „mindenhol meg fogjuk őrizni a négy évvel ezelőtt megszerzett és megtartott pozícióinkat, egyedül az a kérdés, Budapesten mit hoz a választók akarata”. Kiemelte: Tarlós István főpolgármester posztját az ellenzék nem veszélyezteti, az idei két választáshoz hasonlóan most sincs olyan mondanivalója, amivel megszerezhetné a többséget.
Az MTI kérdésére azt mondta: országosan nem számít olyan eredményre, amelyet „áttörésként vagy komoly győzelemként tudna felmutatni a baloldal”.
A házelnök úgy véli, a megyei jogú városok közül Szegeden is meg fogják szorítani Botka László szocialista polgármestert. „Kellemes meglepetésben bízom, mert komoly zavart okozott a helyi baloldalnál az ajtótól ajtóig menő kampány, amelyet Kothencz János polgármesterjelölt vezet” – mondta.
Kövér László megemlítette, hogy a baloldal „néhány régi bástyájának” visszaszerzésében bízik, de miután a kormány sokat segített az önkormányzatokon, a fideszes polgármesterek pedig minden nagyvárosban tisztességesen dolgoztak, településeik fejlesztése is jól haladt, így „nem lesz baj”. Hozzátette, hogy a kistelepüléseken sem volt semmiféle probléma a kormánypárti városvezetőkkel, így ott sem számít nagy változásokra.
A Fidesz választmányi elnöke hangsúlyozta, hogy a helyi választásnak a helyi ügyekről kell szólnia, de ettől függetlenül országos üzenete lesz. Ha a Fidesz–KDNP lesz a győztese az október 12-ei választásnak, az újabb biztatást és felhatalmazást jelent a rezsicsökkentés, a devizahitelesek megmentésének folytatására és a gazdaságpolitikai eredmények további javítására.
Kövér László a lakossági fórumon, mintegy 120 ember előtt azt mondta: az elmúlt napok történéseiből is jól látható, hogy az idei két, demokratikus választás eredménye sem volt meggyőző Európában, ezért „Navracsics Tibor uniós biztosjelöltet a meghallgatásán kínpadra ülteti az Európai Bizottság”. Az októberi önkormányzati választásokkal nyomatékosítható, hogy a kormány mellett állnak a magyar emberek, ezért „kérjük a választóktól a Fidesz melletti kiállást” – fűzte hozzá.
Tessely Zoltán, a térség fideszes országgyűlési képviselője jelezte, hogy a Velencei-tó két városában különböző kampány folyik. Gárdonyban Tóth István folytatná nyolc éve megkezdett munkáját, míg Velencén Koszti András „most kezdene bele országépítő munkájába”.
Molnár Krisztián, a Fidesz-KDNP megyei listavezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a megyei listákra leadott voksoknak különös fontosságuk lesz, mert a megyei közgyűléseknek a 2020-ig tartó uniós pénzügyi ciklusban „pénzosztó szerepük lesz”. Hozzátette: Fejér megyében 38 milliárd forintot osztanak szét 106 településnek, a két megyei jogú városnak külön kerete lesz.
Tóth István polgármesterjelölt a terveivel kapcsolatban kiemelte: szeretnék a teljes tópartot uniós források segítségével felújítani, a strandokat és az agárdi gyógyfürdőt tovább fejleszteni. Céljának nevezte, hogy a városba „többnapos tartózkodást tervező” turistákat vonzzanak.
Békés, nyugodt kampány előzi meg az október 12-ei önkormányzati választást, de nem szabad elkényelmesedni, hiszen a 2002-es választások megmutatták, hogy a jó kormányzati teljesítmény nem elegendő a győzelemhez - mondta szerdán Mosonmagyaróváron Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke a Fidesz-KDNP lakossági fórumának vendégeként.
Az országgyűlési és az európai parlamenti választásokra utalva a politikus kijelentette, „ezt a harmadik alkalmat végig kell csinálni, és utána, ha minden jól megy, a következő négy évben nyugalmunk lesz”.
Azt látja, hogy az ellenzéki polgármesterjelöltek „harci bástyát akarnak építeni” – mondta, hozzátéve: mindenkinek el kell döntenie, hogy ilyenben vagy „inkább békés, gyarapodó, a kormánnyal együttműködni tudó” településen akar élni.