A közlemény szerint a programnak köszönhetően tovább erősödött a roma lakossággal szembeni előítélet-mentes magatartás. A képzések jelentős mértékben hozzájárultak az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) által a projekt során létrehozott közhasznú munkaerőkölcsönző-hálózat, pedagógiai intézet, valamint közigazgatási hálózat versenyképes működéséhez. A program elősegítette a romák munkahelyi integrációját, hatékonyabb, hangsúlyosabb közigazgatási szerepvállalását – írták.
Hozzátették: az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett program tizenhat tematikára épült, többek között a munkaerő-piaci integrációra, a jogi, informatikai, közbeszerzési ismeretekre, az uniós pályázatkészítésre, a családellátásra és a társadalmi befogadás szemléletének erősítésére.
A roma lakosság sikeres és hatékony társadalmi felzárkózása érdekében a kormány együttdöntési rendszert alakított ki az ORÖ-vel, ebben az ORÖ biztosítja a szakmai, módszertani, adminisztratív alapot, a monitoringrendszert és az adatbázist a roma kisebbségi önkormányzatoknak. Az együttdöntési rendszer kiemelt eleme volt A roma felzárkózás módszertani támogatása című projekt – olvasható a közleményben.
A képzéseket az Országos Roma Önkormányzat és a Türr István Képző és Kutató Intézet közreműködésével szervezték.