A főpolgármester emlékeztetett arra, hogy a BKIK története során mindig fontos szerepet játszott a város életében, Budapestnek pedig kitüntetett szerepe van: például itt zajlik az ország pénzügyi tevékenységének mintegy 70 százaléka, a Magyarországra látogatók kétharmada a fővárosba jön.
Szatmáry Kristóf, a BKIK elnöke kiemelte, hogy a Közép-Magyarország régió, benne Budapest az ország GDP-jének 40-45 százalékát, a turizmus, a vendéglátás, a kereskedelem 50-55 százalékát adja, a magyarországi tőkebefektetések jelentős része itt valósul meg, a kutatás-fejlesztés-innováció tevékenység 70 százaléka a fővárosban és Pest megyében koncentrálódik, a startup cégek 80 százaléka e régióból indult el.
A Kamarai Napok záróeseményeként megtartott ünnepi küldöttgyűlésen Tarlós István úgy vélte, nem lehet eltekinteni attól, hogy Magyarországot három fő nevezetesség – Budapest, Balaton és Puskás Ferenc – alapján ismeri a világ.
A főpolgármester szólt arról is, hogy több lépcsőből álló programja van. A 2030-ig szóló hosszú távú városfejlesztési koncepció iránymutatást tartalmaz, a középtávú tervekben szerepel egyebek között a Duna-part rendezése, a barnamezős övezet visszaszerzése a város számára, a szociális városrehabilitációs program, a településfejlesztési stratégia pedig projektlistát tartalmaz preferencia-sorrend nélkül.
Tarlós István hangsúlyozta, összefonódik a város és a kamara érdeke a középtávú programokban, ezek kivitelezésben a magyar vállalkozóknak fontos szerepet kell kapniuk, a szociális városrehabilitációs program pedig gazdaságélénkítést is szolgál.