Az eredmények azt mutatják, hogy a pártszövetségre a választókorúak 35 százaléka voksolna, míg a változatlanul második legerősebbnek mért Jobbikot 13 százalék, a harmadik helyen álló MSZP-t pedig 10 százalék választaná. A többi párt közül a Demokratikus Koalíció támogatottsága 5 százalék, az LMP-é és az Együtt–PM-é egyaránt 3-3 százalék. Más formációkra a válaszadók mindössze 2 százaléka adná szavazatát.
A kormánypártok előnye a biztos szavazó pártválasztók körében is egyértelmű, ebben a szegmensben 54 százalék szavazna a Fidesz–KDNP-re, 17 százalék a Jobbikra, 15 százalék pedig az MSZP-re.
A Fidesz támogatottsága a népesség egészén belül 33-ról 35 százalékra bővült, így „nagy előnnyel vág neki az önkormányzati választásnak” – állapította meg az Ipsos a szeptember első felében végzett közvélemény-kutatásában. A Jobbiknak és az MSZP-nek 12, az LMP-nek, a DK-nak és az Együtt–PM Szövetségnek pedig 3 százalékos tábort mértek.
A Századvég még augusztusban tett közzé egy 1000 fő telefonos megkeresésével készült kutatást, ami alapján a Fidesz–KDNP-re a teljes népesség 35 százaléka szavazott volna augusztus 5-én. A kormánypártok az országgyűlési választások óta lényegében nem veszítettek szavazókat, írták akkor. Abban a hónapban egyébként a Nézőpont és az Ispsos is stabil előnyt mért.