A szeptember 22. és 26. között végzett 1000 fős telefonos országos reprezentatív kutatást összegezve a Nézőpont azt írja, a Fidesz–KDNP továbbra is magabiztosan vezeti a pártversenyt, az összes megkérdezett 34 százaléka szimpatizál a kormánypárttal. Ez azt is jelenti, hogy a nyári alacsonyabb támogatottsági értékek után stabilizálni tudta a párt a támogatottságát.
A baloldali pártok közül az MSZP és a DK 6-6 százalékon áll, az Együtt–PM pedig 3 százalékon, így újra nyílttá válik a legerősebb baloldali párt címéért folytatott küzdelem. Schiffer András pártja 4 százaléknyi szimpatizánssal rendelkezik – olvasható a felmérésben.
A Jobbik az áprilisi választási hajrára elérte a 15 százalékos támogatottságot a teljes népességben, amit azóta stabilan meg is tartott, azonban szeptemberre visszaesett 11 százalékra, ami szignifikáns 4 százalékos csökkenés a korábbi mérésekhez képest – írja a Nézőpont.
A kormánypárt a potenciális szavazók csoportjában is jelentős előnnyel vezet, 45 százaléknyi támogatóval. Ezen a bázison is a Jobbik a második 20 százaléknyi szimpatizánssal, azonban a radikális párt ebben a csoportban is jelentősen visszaesett (6 százalékos csökkenés).
Az MSZP és a DK a potenciális szavazók között is fej fej mellett halad 12-12 százalékos támogatottsággal, az LMP 6, az Együtt–PM pedig 5 százaléknyi potenciális szavazatra számíthatna egy most vasárnapi választáson.
Stabilan őrzi vezető pozícióját a Fidesz–KDNP mind a teljes népesség, mind pedig a biztos pártválasztók körében – írta a Napi Gazdaság csütörtöki száma a Századvég szeptemberi felmérését ismertetve. Az eredmények azt mutatják, hogy a pártszövetségre a választókorúak 35 százaléka voksolna, míg a változatlanul második legerősebbnek mért Jobbikot 13 százalék, a harmadik helyen álló MSZP-t pedig 10 százalék választaná. A többi párt közül a Demokratikus Koalíció támogatottsága 5 százalék, az LMP-é és az Együtt–PM-é egyaránt 3-3 százalék. Más formációkra a válaszadók mindössze 2 százaléka adná szavazatát.
A Fidesz támogatottsága a népesség egészén belül 33-ról 35 százalékra bővült, így „nagy előnnyel vág neki az önkormányzati választásnak” – állapította meg az Ipsos a szeptember első felében végzett közvélemény-kutatásában. A Jobbiknak és az MSZP-nek 12, az LMP-nek, a DK-nak és az Együtt–PM Szövetségnek pedig 3 százalékos tábort mértek.