Gömöri magánlevelekkel támad

Az érintettek vádaskodás helyett inkább érdemi magyarázatot várnának Gömöri Zsolttól a botrányos ügyekben.

MTI
2015. 05. 24. 12:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bizottság elnöke vasárnapi sajtótájékoztatóján az MTI tudósítása szerint elmondta, pénteken egy terjedelmes, hetekre visszanyúló elektronikus levelezést tartalmazó dokumentációt juttattak el hozzá, amely egyértelműen bizonyítja a lejáratási kísérletet.

Gömöri Zsolt megnevezte a lejáratási kísérlet résztvevőit, elsőként említve Nagy Zsigmondot, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) nemzetközi igazgatóját, majd ide sorolva Tamás Henriette Brigittát, az MPB korábbi munkatársát, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős államtitkárságának szakértőjét, Zachár Attilát, az MPB közelmúltban megszüntetett erőemelő szakbizottságának korábbi vezetőjét, valamint Sas Sándor fekvenyomó parasportolót.

Az MPB vezetője szerint a levelezésből kiderül, hogy a szervezet vezetése ellen indított lejárató kampány április 15-re vezethető vissza, amikor Zachár Attila megtudta, az elnökség megszüntette szakbizottságát, majd erre Nagy Zsigmond úgy válaszolt: „jó volna megszabadulni az MPB elnökétől”.

Gömöri Zsolt szerint a lejáratásban részt vevők azokat a dokumentumokat használták fel ellene, amelyek akkor kerültek ki az MPB irodájából, amikor Mexikóban tartózkodott a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) meghívására.

Az MPB elnöke szerint az RTL Klub és a Hír TV „dobta fel” az MPB ügyeit május elején, majd később Zachár Attila készítette a lemondatását sürgető névtelen sportolói levelet, míg Tamás Henriette Brigitta az ügyészségnek szánt beadványt állította össze.

Gömöri Zsolt közölte, május 26-a, keddre rendkívüli elnökségi ülést hívott össze, és javasolta, hogy az etikai és jogi bizottság indítson vizsgálatot a levelezésben érintett minden személlyel és szervezettel szemben. Az MPB vezetője emellett felkérte az elnökséget, hogy a teljes levelezést juttassa el a MOB elnökének és a sportért felelős államtitkárnak, továbbá forduljon a rendőrséghez és az ügyészséghez. Gömöri Zsolt a sajtótájékoztatón nem válaszolt újságírói kérdésekre.

A nyilvánosságra hozott levelezés egyik résztvevője Zachár Attila. Az erőemelő-edző azt mondja, csak az igazságot próbálták kideríteni az elnök ügyeiről, információikat pedig Gömöri sem tudta cáfolni. „Elnök úr hecckampányról beszél, nem gondolom, hogy ezt bárki komolyan gondolja, hogy évekkel ezelőtt valaki direkt adott neki hárommillió forintot lakástörlesztésre, hogy majd most heccből kiderüljön. De itt sorolni lehetne a tízmillió forintos autót” – mondta a Hír TV-nek Sas Sándor edzője.

A háromszoros paralimpiai erőemelő, Sas Sándor elkeserítőnek tartja az elnök vádaskodását és azt, hogy magánemberek e-mailjeit hozta nyilvánosságra. „Valakinek feltörni a valamilyét és olyan helyzetbe hozni, mint amilyenbe hozott. Nagyon örültem volna, ha a mai sajtótájékoztató arról szól, hogy minket megnyugtat, hogy Rióra tudunk készülni és itt, ami van, azt be tudja bizonyítani, hogy nem igazak” – mondta a sportoló.

Az ügyben érintett a Magyar Olimpiai Bizottság egyik munkatársa is. „Végtelenül szomorúnak és elkeserítőnek tartom, hogy ennyire abszurd és képtelen vádat volt képes megfogalmazni a Magyar Olimpiai Bizottság egyik igazgatójával kapcsolatban, ahelyett hogy az elmúlt hetekben terítékre került tényekre adott volna elfogadható választ. Nyilvánvaló, ez nagy kihívás, nehéz azokra az ügyekre elfogadható magyarázattal szolgálni, de talán nem ez volt a megfelelő következtetés ezek után. Az ügyben érintettek közül többen jogi lépéseket terveznek a leveleikkel, azaz a személyes adataikkal való visszaélés miatt” – mondta el a Hír TV-nek Siklós Erik, a MOB kommunikációs és marketing igazgatója.

A közelmúltban a sajtóból derült ki, hogy az MPB elnöksége 2012-ben Deutsch Tamásnak, a szervezet alelnökének javaslatára ítélt meg Gömöri Zsoltnak vissza nem térítendő támogatást devizahitelének végtörlesztésére. Ezután több paralimpikon és paralimpiai bajnok névtelen levélben követelte a testület vezetőjének lemondását, emellett az MSZP és a Jobbik többször tiltakozott Gömöri Zsolt lemondását is sürgetve.

Gömöri Zsolt május 12-én bejelentette, hogy visszafizette a támogatást, noha szerinte azt jogszerűen vette fel, hiszen ez a lehetőség minden köztisztviselőt megilletett. Akkor azt mondta, éppen annak érdekében döntött az összeg visszafizetése mellett, hogy a bizottság az érdemi munkára tudjon koncentrálni. Kitért arra is, hogy az elnökségi döntés szabályosságát bizonyítja, hogy az MPB közgyűlése később egyhangúlag fogadta el az elnökség azon beszámolóját, amelyben fel volt tüntetve a számára kifizetett juttatás is.

Az elnök ellen május 21-én több parasportoló nevében csoportos feljelentést tettek a Központi Nyomozó Főügyészségen. Ezt megelőzően közös nyilatkozatban, nyolcpontos petíciót benyújtva lemondásra szólították fel az elnököt, az elnökséget és a felügyelőbizottságot is. A petíciót több mint ötszázan írták alá, köztük Pálos Péter, Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Vereczkei Zsolt, Pásztory Dóra vagy az ügyet a parasportolók részéről képviselő Koller Sándor.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.