Jelezte, az orvoselvándorlás nem csak magyar probléma, Lengyelországban lakosságarányosan háromszoros, de Romániában is 2,5-szeres a külföldre távozó orvosok száma. Ezért kellett egy olyan program, amely valamennyire ellensúlyozni tudja a régió versenyhátrányát – fogalmazott.
Zombor Gábor elmondta még, hogy míg 2010-ben a szakorvosi képzésben négyszázhúsz jelentkező volt, a 2015-re meghirdetett államilag támogatott szakképzés keretszáma 1167 fő, tehát akik akarnak, részt tudnak venni a programban.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!