Kósa Lajos az M1 csatorna kedd reggeli műsorában kiemelte: sokan előre figyelmeztettek: a tömeges migráció – hogy ellenőrizetlenül milliószámra jönnek Európába olyan emberek, akikről nem tudni, kik, milyen szándékkal, honnan jöttek – fokozni fogja a terrorveszélyt.
Az pedig, hogy voltak cselekmények, amelyeket második, harmadik generációs migránsok követtek el, integrációjuk kudarcát igazolják – fejtette ki Kósa Lajos, megjegyezve: a migráció és a terrorizmus nem azonos, de szorosan összefügg egymással.
Nem a migráció lassítása, hanem a megállítása a feladat – emelte ki Kósa Lajos, aki szerint figyelembe kell venni, hogy látva az Európai Unió „tehetetlenségét, sőt migrációpárti politikáját”, nagyjából „százmilliós nagyságrendű” tömegek állnak még készen a migrációra.
A fideszes képviselő felhívta a figyelmet, hogy vannak migránsok, akik nem is akarnak integrálódni, nem tisztelik törvényeinket, szokásainkat, szemléletünket, sőt fellépnek az európai civilizáció ellen.
Az ilyen tömeg megváltoztathatja az európai kultúrát – tette hozzá. Kósa Lajos a Kossuth rádió 180 perc című műsorában beszélt arról is, hogy az Európai Unió válságban van, ezt igazolja az is, hogy a második legerősebb gazdaságú ország, Nagy-Britannia elhagyja az uniót.
Kósa Lajos szerint joggal fel lehet vetni, hogy ha olyan politikát folytatott az EU vezetése, amely miatt Nagy-Britannia a kilépést választotta, akkor le kellene mondaniuk. A fideszes frakcióvezető úgy véli, az „európai demokrácia megkövetelné”, hogy az unió vezetői figyeljenek oda, mit mondanak az emberek. A képviselő szerint az vezetett a brexithez, hogy a briteknek elegük lett az uniós politikából, és emiatt nem biztos, hogy racionális, inkább érzelmi döntést hoztak.
Kósa Lajos az október 2-ai kvótareferendumot a magyar jövő szempontjából kulcsfontosságúnak nevezte, és elmondta: a kampányba a Fidesz-frakció is beszáll.
A Fidesz frakcióvezetője – a Magyar Hírlap keddi számában megjelent értesülésre reagálva – megerősítette, hogy a párt a tervek szerint valóban Balatonfüreden tartja frakcióülését szeptemberben.
Ott nyilvánvalóan kiemelt téma lesz a népszavazás, továbbá hogy Magyarország milyen politikai pozíciót tud felvenni az Európai Unióban. Emellett „jó néhány belső kérdésről is szó lesz” – mondta a frakcióvezető, példaként említve, hogy az oktatási államtitkár és a Klik vezetőjét meghallgatják arról, hol tart az oktatás átalakítása, és az egészségügyi átalakításokról is beszámolót várnak a szaktárca vezetőjétől.