Csaknem 682 millió forintba került az adófizetőknek a népszavazási kampány miniszterelnöki leveleinek kiküldése, a gyártási költségekre pedig majdnem 30 millió forint ment el – derült ki azokból a szerződésekből, amelyeket lapunk közérdekűadat-igénylésére adott ki a Rogán Antal miniszter által vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda. A kormány a népszavazási kampányban 8,1 millió „nemzeti konzultációs levelet” küldött ki, további 500 ezer levelet azoknak a magyaroknak postáztak, akiknek külföldi lakcímük van. Ezenkívül 4,2 millió háztartásba juttatták el a húszoldalas, kék színű tájékoztatófüzeteket.
Ez utóbbiak az összesen bruttó 875 millió forint konzultációs költségnek csak a kisebb részét tették ki. A tájékoztatófüzetek esetében értelemszerűen a gyártás volt a drágább, amire darabonként bruttó 30,8 forintot, összesen 129 millió forintot költöttek, további 36 271 200 forintot pedig a terjesztésükre. Az egyébként érvénytelenül zárult népszavazás kampányában kiküldött kék színű füzetek tehát valamivel több mint 165 millió forintba kerültek.
Ugyanakkor a miniszterelnöki levelek költsége ennél jóval több volt. A magyarországi és a határon túli címekre postázott üzenetek gyártása darabonként bruttó 3,2 forintba került, így a gyártás itt kevesebb mint 30 millió forintot vitt el.
A terjesztés viszont jelentősen megdobta a költségeket, és több érdekes tétel is előkerült. Például a boríték költsége darabonként bruttó 4,3 forint volt, hazai címre 53, uniós országokba 245, egyéb külföldi országokba pedig 295 forintért kézbesítették. Felszámították a küldemény hajtogatási költségét, ami laponként 1,7 forintba került, a borítékolás költsége pedig 3,7 forint volt darabonként, illetve laponként. (A kiküldött levélben csak egyetlen lap szerepelt.) Kisebb, de milliós tételeket találni a postai küldemények előállítási, gyártási feladatai címszó alatt is. Például 18 842 990 forintba került „a levél megszemélyesítéséhez szükséges gép rendelkezésre állása”. A postai válaszküldemények „biztonsági feltételrendszereire” is költöttek. Például az, hogy a Készenléti Rendőrség négy közbiztonsági járőrt biztosított, 200 ezer forintba került, a „saját erős őrzési feladatok szerződés szerinti megerősítésére” pedig 3 880 531 forintot költöttek. A „selejt miatti újragyártás költségtöbblete” címszó alatt 4 267 200 forint szerepel.