Helyreigazítás
Valótlanul állítottuk 2017. március 19-én a „Tovább ütik Gyurcsányék az MSZP-t” címmel megjelent cikkben, hogy a Vabasze Kft. Puch László üzleti köréhez tartozik. A valóság ezzel szemben az, hogy a Vabasze Kft. nem tartozik Puch László üzleti köréhez. Puch László sem a Vabasze Kft.-t, sem a Vabasze Kft. közvetlen, illetve közvetett tulajdonosait nem ismeri. A Vabasze Kft.-vel és tulajdonosaival sem Puch László, sem Puch László családja, sem a Puch László tulajdonába tartozó gazdasági társaságok nem álltak és nem állnak kapcsolatban. A Vabasze Kft., illetve a Vabasze Kft. tulajdonosainak tevékenységéről Puch László nem rendelkezik információval. A tévedésért elnézést kérünk.
Gréczy Zsolt emlékeztetett: az Átlátszó egyértelműen bizonyította, hogy az MSZP-s Puch László üzleti köréhez tartozó Vabasze Kft.-nek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Pallas Athéné Domus Mentis Alapítványa nettó 42 millió forintot fizetett. Az MSZP-közeli cég azért kapta a 42 millió forintot Matolcsytól, hogy a leendő kecskeméti Pallas Athéné Egyetem helyén elbontson két épületet, egy volt kórházat és egy hajléktalanszállót – mondta.
A szóvivő közlése szerint a DK azt is tudni akarja, hogy fizetett-e adót az offshore-hátterű MSZP-közeli cég a Matolcsy-pénzek után. Kérdésesnek nevezte, hogy mennyire ellenzékiek azok, akik egyik nap egy kastélyt juttatnának ingyen a fideszes vadászoknak, a másik nap pedig 42 milliót kapnak Matolcsy Györgytől. A DK magyarázatot vár az MSZP-től, amely immáron több ügyben is a jelenlegi rendszer fenntartásának érdekeltjeként tűnik fel. Hogyan hihetnénk el, hogy olyasvalaki akarja leváltani az Orbán-rendszert, aki tízmilliókat kap tőle? – tette fel a kérdést a szóvivő.
Az ügyben az is aggasztó a szóvivő szerint, hogy a 42 millió forint közpénzt felmarkoló kör szerepelt a Panama-iratokban a lebukott offshore-ozók között. Így tehát az sem biztos, hogy az MSZP-közeli cég egyáltalán fizet adót a 42 millió forint után. Hogyan fizessenek a gazdagok, ha offshore cégekkel kerülik el az adózást? – kérdezte.