„Dezinformációs kampány zajlik Magyarország ellen” – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a parlamentben, mikor a lemondását firtató Bárándy Gergely szocialista képviselő azonnali kérdésére válaszolt. A kormányfő szerint ez nem meglepetés, ez zajlott az alkotmány ügyében és migránsügyben is. A CEU ügyére utalva azt mondta: a kormány semmilyen egyetemet nem zárat be, a Közép-európai Egyetemet sem.
Bárándy kemény szavakat használt, mikor azt mondta: Orbán idegengyűlöletet szít és az EU ellen hergel, miközben egy orosz diktátornak adja el kilóra az országot. A Soros György elleni kampányra utalva úgy fogalmazott: a kormányfő az ország ellenségének kiáltanak ki egy magyar származású zsidó üzletembert, de volt már ilyen a történelemben. Orbán erre úgy reagált: a leghatározottabban visszautasít bármilyen származási alapú megközelítést, mert antiszemita megközelítésnek nincs helye.
Brüsszelből a magyarok számára jó még nem érkezett
– mondta Orbán, mikor az európai bérunióról érdeklődő Gyöngyösi Márton jobbikos képviselőnek válaszolt. A kormányfő nem érti, a Jobbik miért gondolja azt, hogy Brüsszelben olyan döntés születhet a bérek és adók ügyében, ami nem a multiknak kedvez.
Gyöngyösi felrótta Orbánnak a nagy pálfordulásait, mire a miniszterelnök úgy reagált: ebben a kérdésben mindenki más csak az ezüstéremre számíthat a Jobbik mögött, hiszen azok fordulnak Brüsszelhez, akik nem olyan régen még EU-s zászlót égettek.
Orbán elhárította a választ Hadházy Ákos LMP-s képviselő kérdésére. Hadházy arról érdeklődött már nem először, hogy mire használja Mészáros Lőrinc azt a hatvanpusztai majorságot, amit Orbán apjának cégétől bérel. A miniszterelnök csak annyit mondott: nem vállalja Felcsút polgármesterének szóvivőjének szerepét, a képviselő forduljon az érintettekhez.
Mindenkitől elnézést fogok kérni, akit esetleg megbántottam volna, de ebben az esetben ez nem áll fenn. Vannak otthon elegen, akik lekapnának a tíz körmömről, ha ezt tettem volna
– válaszolt Orbán a szocialista Bangóné Borbély Ildikónak. A képviselőnő – aki később hímsovinisztának minősítette a kormányfőt – arra szólította fel, hogy kérjen bocsánatot minden magyar nőtől, akit megsértett azzal a mondatával, hogy nőügyekkel nem foglalkozom.
Messze fog jutni a parlament, ha azzal foglalkozunk, hogy az önök gazdája whiskyszagú kérdéseit beküldi ide
– ütötte el a kormányfő Vona Gábor Jobbik-elnök kérdését, hogy van-e neki vagy családtagjainak eltitkolt, külföldi vagyona.
– Van-e önnek, családtagjainak vagy legszűkebb környezetének külföldön eltitkolt számlája, eltitkolt vagyona, vagy bármilyen zavaros pénzügyi művelete – konkrétan ezt a kérdést szegezte Vona Gábor Orbán Viktor miniszterelnöknek. A Jobbik elnöke szerint ugyanis egyfajta belpolitikai tragédiával érne fel, ha ilyen kiderülne, ráadásul hatalmas nemzetbiztonsági veszélyt jelentene, ha a kormányfőt a pénzügyei miatt zsarolni lehetne.
Vona Gábor konkrétumot nem mondott, hogy miért kérdezi a kormányfőt ebben a témában, csak arra kérte, nyugtassa meg a közvéleményt, hogy a választásokig hátralévő egy évben nem fog kiderülni őt, a családját vagy a legszűkebb környezetét érintő valamilyen külföldi zavaros és illegális pénzügyi ügylet. A miniszterelnök erre először – habár két perce lett volna – mindössze annyit mondott, hogy „e tekintetben nyugodtan aludhat”. Majd amikor a Jobbik elnöke ismét feltette a kérdést, Orbán Viktor – továbbra is érdemi válasz nélkül – azt fejtette ki a Jobbikra utalva, hogy „szomorú sors, amikor az embernek gazdája van és nem a maga ura”. Esetleges külföldi vagyonról egy szót sem szólva azzal vágott vissza, hogy van, akit Soros György mozgat, van akit a Jobbik „gazdája”, de a Fidesz és a KDNP szerinte sosem fog közéjük tartozni, mert mindkét párt szuverén és mindig minden törvényt maradéktalanul betöltenek.
Orbán azt is közölte: a paksi atomerőmű bővítése ügyében fölöslegesnek tartja az LMP-s Szél Bernadett által számon kért népszavazást, hiszen 2014-ben úgy választották újra a kormányt, hogy senki nem mondhatta, hogy nem ismeri a kormánypártok energiapolitikája. A Fidesz és a KDNP nyílt lapokkal játszott, mindig is ezt tesszük – mondta Orbán, aki szerint a paksi bővítés pontosan tükrözi a nép akaratát. A miniszterelnök azt is bejelentette:
A következő napokban tárca nélküli minisztert fog kinevezni az atomerőmű-építés felügyeletére.
A stockholmi és egyiptomi merényletektől egy lépésben jutott el a vasárnapi, CEU melletti tüntetésig Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn napirend előtt a parlamentben. Szerinte a terrortámadások Napnál világosabban mutatják
, hogy a migrációs válság továbbra is a legsúlyosabb probléma, Magyarország viszont teszi a dolgát, betartja az egyezményeket és megállított a migrációs hullámot.
Kósa szerint a vasárnapi tüntetést is Soros György és az ő szervezetei szervezték, mégpedig a migráció támogatására. A frakcióvezető ezt a következtetést abból vonta le, hogy szerinte a követelések abszurdak voltak, hiszen a kormány nem akar egyetemet bezáratni. Kizárásos alapon tehát kizárólag a migrációs bizniszről szólhatott a kormányellenes demonstráció.
Vejkey Imre, a KDNP képviselő is arról beszélt, hogy a Soros-Strasbourg-Brüsszel triumvirátus
egyre nagyobb nyomás alá helyezi Magyarországot, nyílt támadást intéz az őshonos népek és a keresztény civilizáció ellen. A képviselő szerint a triumvirátus pénzt is akar keresni: 15 ezer migránssal számolva 40 milliárd forintba kerülne, ha mindenki pert nyerne Strasbourgban.
Kunhalmi Ágnes arról beszélt napirend előtt, hogy a kormánypártok támogatottsága egyre fogy, képviselői pedig félnek, ezért akarják bezárni a CEU-t. Közben képviselőtársai Ne írd alá!
feliratú lapokat mutattak fel, amivel megszegték a házszabályt.
Az LMP-s Schmuck Erzsébet arról beszélt, hogy a vasárnapi tüntetők nem csak a CEU mellett álltak ki, de a kormánynak is üzentek, hogy elegük van. A Lex CEU és a civileket megbélyegző törvény illeszkedik egy sorba, amelynek lényege, hogy semmilyen intézmény vagy szervezet ne működhessen a kormánytól függetlenül.
A jobbikos Szávay István szerint a Lex CEU és a civil szervezetek elleni hisztériakeltés is felelőtlenség, hiszen példát mutathat a környező országoknak, hogy fellépjenek a a határon túli magyar intézmények a szervezetek ellen. Közben a legnagyobb befolyással rendelkező szervezetről, a CÖF-ről pedig nem tudni, milyen pénzből plakátolja tele az országot Gyurcsánnyal és a bohóccal, amelyik úgy néz ki, mint egy hajléktalan transzvesztita
.
Hétfőn egyébként politikai vitanapot tartanak a Jobbik kezdeményezésére az európai bérunió megteremtéséről, vagyis az EU-tagországok bérszínvonalának kiegyenlítéséről. A kezdeményezés úgy kerülhetett napirendre, hogy a jobbikosok mellett szocialista és LMP-s képviselők is aláírták.
###HIRDETES2###