Új tulajdonosa van a Quaestor-vagyon maradékát képező budai Napfény hotelnek, a Rooof Zrt., amely meglepően olcsón jutott hozzá az épülethez, írja a 444.
A portál emlékeztet arra, hogy a 4200 négyzetméteres, 70-80 szobás ingatlant 2006-ban szerezte meg a Quaestor-csport – azonban később is üresen állt, mert a tulajdonosok nem látták értelmét, hogy újra szállodaként hasznosítsák, inkább más funkciót adtak volna neki.
Erre a cégcsoport 2015-ös bedőlése miatt nem kerülhetett sor, a Napfény szállót pedig a végelszámoló Patik, Varga és Társaik Zrt. hirdette meg újra a piacon. Méghozzá meglepően baráti áron – derül ki a ingatlanbizniszről beszámoló cikkből. Tarsoly Csaba egy bírósági tárgyaláson még 1,2-1,5 milliárd forintra becsülte a kiváló fekvésű, Budapest egész területére rálátást kínáló épületet, a végelszámoló azonban 950 millió forintért hirdette meg az ingatlant, az árat pedig hónapok alatt 770 millióig csúsztatták le, és ebből még lehetett alkudni is.
A vevő pedig alkudott is: idén tavasszal derült ki, hogy a Rooof vette meg az épületet, a 444 információi szerint 630 millió forintért.
A cég két tulajdonosa Asztalos Gabriella korábbi tévés műsorvezető és bútordizájner, valamint Marcel T. L. G. Wanders holland dizájner – az ügyvezető pedig Asztalos Dávid. Róla érdemes tudni, hogy jó politikai kapcsolatokkal rendelkezhet: ő a Fidelitas XVII. kerületi csoportjának elnöke, és egy ideig Németh Szilárd titkáraként is dolgozott a rezsiakciócsoportban – egészen pontosan ő volt a rezsicsökkentés végrehajtásáért felelős munkacsoport kabinettitkára. Emellett tagja volt a nemzetpolitikai munkacsoportnak is.
Asztalos Dávid három éve azzal került be a hírekbe, hogy éppen akkor indított fogyasztóvédelmireferens-képzéssel foglalkozó céget, amikor Németh Szilárd beadott egy törvényjavaslatot, amely kötelezővé tette a fogyasztóvédelmi referensek alkalmazását. Erről az azóta kinyírt Népszabadság írt, arról pedig a Hvg.hu, hogy az eredetileg budapesti, XII. kerületi Asztalos Dávid bejelentkezett egy hajdúszoboszlói lakcímre, hogy felvehesse a fiatal vállalkozóknak járó hatmillió forintot, amelyet egy fuvarszervező céghez használtak fel.
Asztalosék üzleti vállalkozásai nem mentek rosszul. Az édesanyja nevén futó Fogyasztóvédelmi Referens Képző és Közvetítő Központ Kft. 2014-ben 67, 2015-ben 23 millió forintos árbevételt hozott. (Az Asztalos Dávid tulajdonában lévő másik referensképző társaság, a Nemzetközi Energetikai és Fogyasztóvédelmi Központ Kft. egyelőre nem mutat életjeleket.)
Az AB Team International Kft. nevű fuvarozócég szintén hasít: 2014-es 13 millió forintos árbevételét 2015-re 98 millió forintra növelte, 2016-ban 69 millió forint forgalmat bonyolított. A vállalkozás Asztalos Dávid és barátnője, illetve volt fidelitasos helyettese, Barkó Ivett tulajdonában van, székhelye Hajdúszoboszlón található, központja viszont az álláshirdetések szerint egy Balassi Bálint utcai iroda.
Ingatlan- vagy hotelbizniszben mindenesetre zöldfülűnek számítanak az Asztalos testvérek, még akkor is, ha holland partnerük portfóliójában több luxushotel dizájnja is szerepel. A valódi finanszírozót nem ismerjük – írja a 444, megjegyezve, hogy a Napfény hotel eladása is jól illik, a Quaestor-hagyaték elkótyavetyélésébe. A bukott cégcsoport hat, kevésbé kapós ingatlanját – a Napfény hotelen kívül: a balatonberényi Hotel Beach, a szegedi Régi Hungária szálló, egy leányfalui és egy szentendrei kisebb szálloda, továbbá egy balatonkenesei golfprojekt – összesen 2,8 milliárd forintért hirdették meg a felszámolók. Az együttes ár azóta több lépcsőben lement 2,1 milliárd forintra, és a portál értesülései szerint egyelőre még mindig csak a normafai létesítményt sikerült eladni, így további árcsökkenések várhatók.