Harminc év múlva kiderül, tényleg összeesküdött-e Soros a kormány ellen

A nemzetbiztonsági kockázat emlegetése hasznos a kormánynak, hiszen az igazság soha nem derülhet ki.

MN
2017. 06. 03. 7:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többségünk életében valószínűleg nem derül ki, maga az érintett pedig biztosan nem tudja meg, pontosan milyen információk alapján vádolja a kormány és a kormánypártok nemzetközi összeesküvéssel Soros György üzletembert, illetve az alapítványai által támogatott szervezeteket. Az Információs Hivatalnak (IH) ugyan vannak ezzel kapcsolatban adatai, de azok – mint az Lázár Jánosnak, a hírszerzést is felügyelő miniszternek a Demeter Márta független képviselő írásbeli kérdésére adott válaszából kiderül – nagyon sokáig titkosítva maradnak.

Lázár egy tavaly novemberi kormányinfón beszélt az információkról, a válaszleveléből pedig kiderül, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága tavaly november 7-én az IH-ban tartott kihelyezett ülést, ahol azonban az ellenzéki képviselők közül csak a testület elnöke, az MSZP-s Molnár Zsolt volt jelen. Az ülésről készült jegyzőkönyv tartalmazza azokat a bizonyos nemzetbiztonsági adatokat, csakhogy a dokumentumot Pásztor István, az IH főigazgatója Szigorúan titkos! minősítéssel látta el. A titkosítás majdnem 30 évre szól: 2045. december 31-én jár le.

A kormánypártok és nyomukban a kormánypárti média kiterjedt, Magyarország, illetve más kelet-közép-európai országok elleni összeesküvéssel vádolja Soros Györgyöt és az általa támogatott szervezeteket. Orbán Viktor miniszterelnök pénteken – válaszul Soros csütörtöki cikkére – maffiaszerű működéssel vádolta meg „Soros hálózatát”. A Magyar Idők pedig pénteken és szombaton is arról írt, hogy ősszel a „Soros György kottájából játszó ellenzéki csoportok” állami intézmények, ingatlanok, épületek elfoglalására készülnek, a rendőrség állítólag már fel is készült az akciókra.

Nemrég Rogán Antal miniszterelnöki kabinetvezető is arról beszélt egy csepeli fórumon, hogy a nemzetbiztonsági kabinet jelentést készít az általa „menekültiparnak” nevezett civil hálózat működéséről és nemzetbiztonsági kockázatairól. Ennek a nemzetközi hálózatnak szerinte az a célja, hogy „eltakarítsa az útból” azokat a kormányokat, amelyek útjában állnak a szabályozatlan, ellenőrizetlen bevándorlásnak. E célból megpróbálják megbontani a rendet, és instabillá tenni ezen országokat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.