„Nem segített az MSZP-n Botka László színre lépése” – írja a Magyar Idők a Nézőpont Intézet májusi, a szokásosnál nagyobb, 2000 fős mintával készült közvélemény-kutatása alapján. Az adatok szerint az év eleje óta stagnál a szocialisták támogatottsága, a pártot az idén egyszer sem támogatták többen a teljes felnőtt népesség 8 százalékánál.
Bár a lap nem emeli ki, de az adatok ennél sokkal érdekesebb dolgot is mutatnak: a Fidesz támogatottsága a teljes népességben 29 százalékos, azaz 5 százalékponttal, a hibahatárt jócskán meghaladó mértékben csökkent január óta. Az év elején még 34 százalékos volt a kormánypárt támogatottsága, ami a Nézőpont felméréseiben hónapról hónapra csökkent egy-egy százalékponttal. Ilyen jelentős csökkenést eddig csak a Medián mért, más közvélemény-kutató nem.
A csökkenés ellenére továbbra is a Fidesz a legerősebb párt, 29 százalékos támogatottsága magasabb, mint az összes ellenzéki erőé együttvéve. A Jobbik szimpatizánsi tábora 10 százalékos, míg az MSZP a teljes felnőtt népesség 7 százalékára számíthat. A kisebb pártok közül a DK és az LMP 3-3 százalékon áll, míg az Együtt, a Párbeszéd, a Fodor Gábor által vezetett Liberálisok, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Momentum Mozgalom tábora egyaránt 1 százalékos.
A Nézőpont által használt „legvalószínűbb listás választási eredmény” (máshol ez „pártot választani tudó” vagy „biztos szavazó” néven ismert) kategóriában a Fidesz–KDNP ezúttal is hozná a 2014-es választáson elért eredményt, 44 százalékon áll. Ezzel szemben a Jobbik a listás szavazatok 21, míg az MSZP a voksok 14 százalékát szerezné meg. A DK és az LMP egyaránt 5-5 százalékon áll, a baloldali szavazótábort viszont a Momentum Mozgalom és a Kétfarkú tovább osztotta, májusban mindkét párt tábora 3 százalékos volt. A Liberálisok ezen a bázison 2 százalékon, míg az Együtt és a Párbeszéd mindössze 1-1 százalékon áll.