Háromévnyi pereskedés után a Kúria döntése nyomán jutott hozzá az LMP társelnöke, Szél Bernadett a Magyarországon működő multinacionális cégeknek adott egyedi adókedvezmények listájához – illetve annak csak egy részéhez, hiszen a bírósági döntés értelmében a 2012 júliusa és 2014 augusztusa között stratégiai partnereknek nyújtott társaságiadó-kedvezmények adatait kapta meg, vagyis azokon kívül még lehetnek más cégek és más kedvezmények is.
Az öt multicég az adatok alapján összesen 80 milliárd forintnyi adókedvezményt kapott a nagyjából kétéves időszakban a társasági adóból.
Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője szerint az adatok azt mutatják, hogy Orbán Viktor miniszterelnök „ordas nagyot lódított”, amikor Tusványoson arról beszélt, hogy harcol a multik ellen, és az azoktól elvett profitból támogatja a családokat. Az ellenzéki párt szerint ez nem igaz, és a multinacionális cégek helyett a magyar kis- és középvállalkozásoknak kellene beruházási, munkahelyteremtési és közbeszerzési támogatásokat adni.
A kormány részéről senki nem reagált az LMP által kiperelt adatokra, ellenben a parlamenten kívüli Momentum Mozgalom egyik anyagi támogatója, Raskó György volt MDF-es képviselő és agrárvállalkozó a Facebookon azt írta: az LMP „igazi maoista, baloldali radikális dumával támadta a kormányt a támogatásnyújtás miatt”, és szerinte a Momentum „az ilyen megnyilvánulások miatt nem látja értelmét a választási együttműködésnek” a párttal.
Raskó meglepő módon összekeverte a kormány által nyújtott adókedvezményeket és az EU-s támogatásokat, amikor azt írta: az ország romokban heverne, „ha nem lennének itt a nagy multik, és nem adna az EU évente nettó 2500 milliárd forintnyi támogatást Magyarországnak”.