Feleannyiból megcsinálták volna Lázár feleségének alapítványi programját

Hadházy Ákos szerint az egész pályázati kiírás hasonlatos volt a trafikpályázatéhoz.

Hava Nikita
2017. 09. 21. 16:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feleannyiból hozta volna ki ugyanazt a programot két alapítvány, mint az 1,2 milliárd forintot nyert szervezet, amiben Lázár János felesége kuratóriumi tag – írja a Hvg.hu Hadházy Ákos LMP-s politikus közérdekűadat-igénylésére hivatkozva.

A lap szerint Hadházynak egy ismeretlen hónapokkal a kiírás után megjósolta a pályázat legnagyobb győztesét, ezért adott be adatigénylést. Ebből kiderült: egészen más megközelítéssel dolgoztak az alapítványok. Míg a pécsiek egészen részletes, árajánlatokkal alátámasztott, többoldalas Excel-táblát adtak be, addig a Lázár feleségének szegedi alapítványa gyakorlatilag csak becsült adatokkal dolgozott.

„Ez forró krumpli” – ezzel utasította vissza a lap megkeresését egy koraszülöttekkel foglalkozó szervezet, mikor arról kérdezték volna, szakmai szemmel nézve mennyire jól osztotta el a szegedi Korábban Érkeztem Alapítvány azt az 1,2 milliárd forintot, amelyet a koraszülött-mentorprogram kidolgozására nyert el. Ez az az alapítvány, amelyben Lázár János felesége mellett kuratóriumi tag a trafiktörvényes időkből ismertté vált Sánta János sógornője is.

A pályázati kiírás Hadházy szerint hasonlatos volt a trafikpályázatéhoz: nagyon sok tere volt a szubjektív pontozásnak. A politikus azt emelte ki, hogy 0–5 pontot lehetett kapni arra, hogy a szervezet alapító dokumentuma vagy SZMSZ-e alapján mennyire tudja ellátni a projektet.

A Hvg.hu szerint a pályázatoknál azt is pontozták, hogy mennyire mutatták be részletesen a költségvetési tervben szereplő tételt, és azt is, hogy ezek pénzügyi szempontból – tehát ár-érték arányban, piaci árnak való megfelelőségben – mennyire megalapozottak. Kizárni viszont csak azokat zárták volna ki, akik nem részletezik eléggé a tételeket. Ennek megfelelt a szegedi alapítvány, a másodiknak viszont valószínűsíthetően nem. A szegediek a lap kérdésére írásban megküldött válaszaiból pedig nem derült ki, hogyan lőtték be az 1,2 milliárdos keretet, a különböző tételeknél azzal érveltek, a pályázat nyújtotta maximum lehetőségével éltek, ugyanis 500 millió alatti pályázatot be sem lehetett nyújtani.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Hvg.hu kérdésére csak annyit válaszolt: Hadházy Ákos hazudik.

Korábban a Magyar Nemzet is megírta: sikeresen pályázott és nyert 1,2 milliárd forint közpénzt a Korábban Érkeztem Alapítvány, a pénzből elvileg koraszülöttek és családjaik számára alakítanak ki mentorházakat és mentorhálózatot a dél-alföldi régióban. Az alapítvány kuratóriumának egyik tagja Lázárné Megyeri Zita, aki a kancelláriaminiszter felesége. A Miniszterelnökség ráadásul a hazánkba érkező uniós források egyik fő elosztója.

A Korábban Érkeztem Dél-alföldi Regionális Koraszülött Intenzív Osztályért Alapítvány alapító okiratában megfogalmazott célok nagyjából azonosak a most elnyert 1,2 milliárd forintos támogatás célkitűzéseivel. A szervezet elsősorban Szegeden aktív, a honlapjuk szerint vannak rendezvényeik, jótékonysági akcióikkal a koraszülötteknek próbálnak segíteni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.