Tovább akar terjeszkedni a reklámpiacon a Jobbik

A párt a már meglévő 1100 plakáthelyen kívül újabb reklámfelületeket szerezne meg. A Fidesz feljelentést tesz.

Lőrincz Tamás
2017. 09. 25. 4:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Jobbik a már meglévő 1100 plakáthelyen kívül újabb reklámfelületeket szerezne meg – értesült a Magyar Nemzet. A párt lapunk megkeresésére ugyanis azt közölte, hogy újabb cégekkel és magánszemély tulajdonosokkal tárgyalnak reklámeszközök vásárlásáról, ám az egyeztetések részleteiről – így például a kiszemelt felületek mennyiségéről – nem akartak bővebb felvilágosítást adni. Ezt azzal indokolták, hogy minden kiszivárgó információ veszélyeztetné a folyamatban lévő tárgyalások sikerét, így egyelőre csak annyit árultak el, hogy a már hozzájuk került plakáthelyek vásárlását részletfizetési konstrukcióval, hitelfelvétel nélkül és önerőből oldották meg. A Jobbik azt is jelezte, hogy a megvásárolt plakáthelyeket csak maguknak tartják fenn. – Tekintettel arra, hogy reklámeszközeinket kampányeszközként használjuk, azokat nem kívánjuk mások számára bérbe adni – közölték.

Pénteken derült ki, hogy a Jobbik úgy kerülte meg a nyáron elfogadott plakáttörvényt, hogy saját reklámfelületeket vett. Jakab Péter, a Jobbik szóvivője akkor a Magyar Nemzetnek elmondta, hogy különféle cégektől 1100 „reklámeszközt” – egyebek mellett óriásplakáthelyeket – vettek meg. Így pedig már nem vonatkozik rájuk a plakáttörvény.

A kormánypártok által az Országgyűlésen kétharmad hiányában végül feles többséggel átvitt szabályozás ugyanis azt mondja ki, hogy a pártok hirdetési felületet csak listaáron vásárolhatnak, semmiféle kedvezményt nem kaphatnak. Mivel azonban a köztéri plakáthelyek a Jobbik tulajdonába kerültek, nem kell bérelniük senkitől hirdetési felületet. Az ellenzéki párt szóvivője üzleti titokra hivatkozva azt nem árulta el, hogy pontosan mennyit fizettek a plakáthelyekért, illetve azt sem, hogy pontosan kitől vásároltak.

A Jobbik pénteki közleménye szerint a plakátokon azt hirdetik majd, hogy kormányra kerülve béremeléssel állítanák meg a kivándorlást, „józan ésszel és tiszta kézzel” a korrupciót, míg a bevándorlás ellen határőrséggel és a letelepedési kötvény megszüntetésével küzdenének.

Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő szerint teljesen egyértelmű, hogy Simicska Lajos cégének plakáthelyeit átjátszották a Jobbiknak, és ez szerinte korrupciónak minősül. A kormánypárti politikus szerint felvetődik a tiltott pártfinanszírozás gyanúja, ezért a Fidesz feljelentést tesz az ügyben. – A Jobbiknak nem jött be a néppártosodás, folyamatosan csökken a népszerűségük és ezért kétségbeesett dolgokat csinálnak – fogalmazott a KDNP politikusa, aki szerint a most történtek azt bizonyítják, hogy „Simicska nem kilóra, hanem dekára megvette a Jobbikot”. Hollik István emlékeztetett arra is, hogy a parlamentben az ellenzéki pártok nem támogatták azokat a javaslatokat, amelyek alapján sem a kormány, sem a pártok nem plakátolhattak volna. Az ellenzék ezzel bizonyította, hogy a korrupció pártján áll – tette hozzá.

Az utcákon egyébként megjelentek olyan hirdetések is, amelyeken „gengszterként” ábrázolják Orbán Viktort, Mészáros Lőrincet, Habony Árpádot, valamint Rogán Antalt. A politikusok fényképe felett a „Főnök”, a „Stróman”, a „Hazug” és a „Kötvényes” szavak olvashatók. – A gengszteres plakátokhoz természetesen nincsen semmi közünk, nyilván a tartalmával, az üzenetével maximálisan egyetértünk, de ezek nem a mi plakátjaink – mondta szombaton a Hír TV-nek Jakab Péter, a Jobbik szóvivője.

A Fidesz azután döntött mások mellett a pártok köztéri hirdetési lehetőségeinek szigorítása mellett, hogy a Jobbik év elején országos plakátkampányba kezdett, azt üzenve, hogy míg az emberek dolgoznak, a kormány lop. A törvényt végül nem kétharmados törvényben, hanem a sima feles többséghez kötött településkép-védelmi jogszabály módosításával fogadták el. Ebbe az került bele, hogy bár plakátolniuk egész évben lehet a pártoknak is, ám kizárólag listaáron bérelhetnek felületeket. Az elfogadott törvény miatt az ellenzéki pártok az Alkotmánybírósághoz fordultak, álláspontjuk szerint ugyanis nem lehet egy sarkalatos törvényt feles jogszabállyal módosítani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.