A Momentum bemutatkozásakor látszólag nem vázolt különösebb elképzeléseket, ám Fekete-Győr András szerint például az alapvető, hogy a katonák jelenlétét nem tartják szükségesnek a határon. Tehermentesítjük a honvédséget a határvédelemben nevű programjukban az szerepel, hogy „A honvédség nem propagandaeszköz. Összesen mintegy 13 ezer katona teljesített szolgálatot az ország déli határai mentén az elmúlt több mint egy évben. A határvédelem európai dimenziójának erősítésével tehermentesítjük a honvédséget, véget vetve az állományt súlyosan megterhelő, politikai célú látványbevetéseknek.”
Programjuk Lehetőségekkel teli ország című fejezete kimondja: „visszaszorítjuk az ingatlanspekulációt a tőkejövedelem-adó bevezetésével”. A Magyar Idők által megkeresett adószakértők általánosnak és ködösnek értékelték ezt a megfogalmazást, ugyanakkor jól látszik az általános ingatlanadó, illetve vagyonadó bevezetésének a szándéka. Azt is kiemelték, hogy a Momentum az ingatlanspekulációra hivatkozása miatt az adó a lakásokon kívül telkekre, termőföldekre szintén vonatkozhat. Az egyik adószakértő szerint „innentől kezdve szándék kérdése, hogy ezzel a megfogalmazással mit kezdenének”.
Az ingatlanadó a Nemzetközi Valutaalap (IMF) alapvető elképzelése volt, 2009-ben a kormány el is fogadta. Bajnai Gordon miniszterelnök akkor az ATV-ben úgy nyilatkozott, bár „keményen hangzik, de ha valaki nem tudja fenntartani az ingatlanát a 2010-ben bevezetendő adó miatt, akkor költözzön egy számmal kisebbe”. Az Alkotmánybíróság viszont 2010 januárjában alaptörvény-ellentétesnek minősítette a lakóingatlanok megadóztatását a parlament által elfogadott formában. A testület döntését követően Bajnai azt mondta, hogy „a vagyonadó célja, hogy az ország legtehetősebb emberei csökkentsék a legszegényebbek terheit, ezért a szolidaritásról szól, így ha eltörlik, akkor a vagyonosok győznek”.