Változtatási tilalmat rendelhet el a XI. kerületi önkormányzat a budai Feneketlen-tó környékén, tudta meg a Magyar Nemzet a kerületi LMP-s és párbeszédes politikusoktól. Ezzel akadályoznák egy hatalmas, 350 lakásos lakótömb megépítését. Ezt egyébként egy olyan telekre tervezik a befektetők, amelyet korábban gyanús körülmények közt privatizált egy állami cég.
A kerületi képviselő-testület csütörtökön tart ülést, az ellenzéki képviselők pedig arra készültek, hogy saját javaslatot nyújtanak be a változtatási tilalomról – ez azt jelenti, hogy a tilalom fennállásáig nem lehet új építési engedélyt kiadni –, illetve demonstrációt is terveztek csütörtök délelőttre. Szerdán azonban megjelent a fideszes polgármester, Hoffmann Tamás előterjesztése ugyanerről, vagyis a jelek szerint a kerület vezetése inkább az élére áll a tiltakozásnak.
Ellenzéki képviselők szerint a fideszes vezetés attól rettent meg, hogy Szentimrevárosban petíció indult a megalakópark ellen, amelyet ismert művészek és konzervatív közszereplők is aláírtak.
A Heti Válasz számolt be arról elsőként, hogyan privatizálták, majd adták tovább a Miniszterelnökség alá tartozó Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit (ÉMI) Kft. ingatlanát. Különös zamatot ad a történetnek, hogy az ÉMI-t a magánosítás idején az a Henn Péter irányította, aki 2015 végéig a Magyar Cserkészszövetség ügyvezető elnöke is volt. A közbeiktatott cég többségi tulajdonosa pedig nem más, mint Henn bizalmasa, a cserkészszövetség volt nevelési igazgatója, Tekse Balázs.
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter az ügyben vizsgálatra utasította a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt (Kehi), majd azonnali hatállyal eltávolították azokat a felső vezetőket, akik a telket privatizáló korábbi vezérigazgató bizalmi körébe tartoznak