Újságírót kritizált meghallgatásán a médiatanács elnöke

Szerinte „jogi ismeretei hiányában írogatja a lejárató, vádaskodó cikkeit”.

Hutter Marianna
2017. 10. 25. 19:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Karas Monika a kulturális bizottság meghívására adott számot a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa 2016. évi tevékenységéről szerdán. Az elnök a 24.hu munkatársát, Szalay Dánielt kritizálta, aki szerinte „jogi ismeretei hiányában írogatja ezeket a lejárató, vádaskodó cikkeit”. Leszögezte azt is: a hatóság minden alkalommal válaszolt az újságírónak. A 24.hu munkatársa úgy jött szóba, hogy Szabó Szabolcs, az Együtt képviselője több rádiófrekvencia-osztásról szóló pályázat kapcsán is tett fel kérdéseket, amelyekkel a portál is foglalkozott több alkalommal. „Sajnálatosnak tartom, hogy a képviselő úr a 24.hu újságírójának a teljes mértékben megalapozatlan anyagából dolgozott szinte szó szerint” – jegyezte meg Karas.

Az NMHH elnökének válaszaival Szabó Szabolcs egyáltalán nem volt elégedett. „Már elnézést, de egyetlen kérdésemre sem kaptam választ!” – jelezte felháborodását az ellenzéki politikus. Miután a vonatkozó szabályok szerint nem közbeszólással lehet jelezni a panaszt, Dúró Dóra, a bizottság elnöke fel is szólította a méltatlankodó képviselőt, hogy ne zavarja a bizottság ülését.

Az NMHH-t egyébként Szabó és Dúró is bírálta azért, mert mikor az RTL Klub egyesülni akart a Central Médiacsoporttal, azt szerintük a hatóság keményen kivizsgálta, ugyanezt viszont Andy Vajna és Mészáros Lőrinc érdekeltségei esetében nem tették meg. Karas ezt azzal magyarázta: a Central és az RTL összefonódása esetén a cél a teljes országos elérés lett volna, a megyei lapok piacán viszont a visszaszorulóban lévő írott sajtónak az országos eléréshez képest töredék az olvasószáma.

A kulturális bizottság ülésén Révész Máriusz kormánybiztos is beszámolt munkájáról, aki hivatalosan a kerékpározás és az aktív kikapcsolódás fejlesztésével és népszerűsítésével összefüggő feladatok ellátásáért felel. „Amikor kineveztek engem, akkor több helyen mosolyogtak, hogy milyen feladatom van” – mondta. Egyebek közt arról beszélt, hogy sokat dolgoznak a civil kerékpáros-szervezetekkel közösen egy jövőbeli kreszmódosító csomagon, amely elfogadása valószínűleg a választás utáni időszakra marad. „Nem vagyok benne biztos, hogy most érdemes ebbe a felfokozott politikai légkörbe behozni” – jegyezte meg. Annyit azért elárult: szeretnék elérni, hogy mikor országúton előznek bicikliseket az autósok, akkor másfél méteres előzési oldaltávolságot kelljen tartaniuk, városban pedig ez a távolság egy méter legyen.

Ezenfelül a közlekedési kultúra érdekében már készül egy könyv a negyedik-ötödik osztályosok részére, amelyet a jövő évtől minden gyerek felmenő rendszerben megkaphatna. „Érdemes belegondolni, hogy a gyerekek tizenkét éves korukban kimehetnek a főutcára biciklivel, de senki nem kérdezi meg tőlük, hogy mondjuk azt a háromszög alakú táblát ismerik-e. Ezen mindenképpen jó lenne változtatni” – fogalmazott.

Révész szólt a Tour de Hongrie nevű bicikliversenyről is, amelyről lapunk írta meg elsőként: e verseny érdekében csoportosítottak át kilencvenmillió forintot a szociális és gyermekvédelmi ágazat dolgozóinak pótlékára szánt, tavalyi évben megmaradt forrásokból. A politikus szerint a rendezvény viszont elsősorban nem sportverseny, hanem turisztikai célokat szolgál, ezért ő szeretné elérni, hogy 2018-tól az Eurosport hat napon keresztül közvetítse az eseményt és az ennek kapcsán hazánkról készülő imázsfilmeket.

„Úgyis tudom, hogy nem tudom megkerülni a Vál-völgyi kisvasút kihasználására vonatkozó kérdést” – viccelődött Révész Máriusz, így maga közölt adatokat a kisvasutak 2016. évi forgalmáról. Ezek alapján arról beszélt, a Vál-völgyi kisvasút a 30 ezres utasszámával a középmezőnyhöz tartozik. Adatai szerint a tavalyi évben egyébként a legnépszerűbb a Gyermekvasút volt 328 ezer látogatóval, a legkevésbé kihasznált pedig az almamelléki 6 ezerrel.

A kormánybiztos részletes beszámolóját egyébként nemcsak a kormánypárti, hanem az ellenzéki politikusok is megdicsérték, sőt Révész végül egyetlen kérdést sem kapott a felcsúti kisvasút kapcsán. Meg is jegyezte: sokkal nehezebb kérdésekre készült.

„Nyugodtan állíthatom, hogy a Nemzeti Pedagógus Kar független” – jelentette ki Horváth Péter, az NPK elnöke a kulturális bizottság tagjai előtt. Egyebek közt elmondta: bár a kar feladatai közé tartozik az oktatást érintő jogszabályok véleményezése, negatívum, hogy sokszor az alapos áttanulmányozásukra nem kapnak elég időt. Úgy véli, középtávon a pedagógusok létszáma lesz a legnagyobb probléma, emellett pedig a tanárképzés is számtalan kérdést is felvet. A pedagógusi pálya presztízséről szólva pedig elmesélte: megkérdezte a ranglistákon szereplő első húsz iskola igazgatóját, hogy a diákjaik közül hányan jelentkeztek pedagógusoknak, a válaszok szerint ez mindösszesen három százalékot tett ki, vagyis a pálya presztízse nem túl nagy.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.