Újabb egyetem csatlakozott a Tanítsunk Magyarországért programhoz

A Tanítsunk Magyarországért programhoz csatlakozásról írt alá megállapodást az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a kecskeméti Neumann János Egyetem szerdán Budapesten.

Forrás: MTI2020. 09. 02. 14:29
FLP Tams; GYRGY Lszl
Budapest, 2020. szeptember 2. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelõs államtitkára (b) és Fülöp Tamás Ferenc, a Neumann János Egyetem rektora az ITM és az egyetem együttmûködési megállapodásának aláírásán a minisztérium könyvtártermében 2020. szeptember 2-án. Az egyetem csatlakozott a kistelepüléseken élõ általános iskolás gyerekek esélyegyenlõségét célzó Tanítsunk Magyarországért programhoz. MTI/Soós Lajos Fotó: Soós Lajos
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

György László, a tárca gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az aláírás előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta, a programhoz most csatlakozott egyetemmel együtt már hét felsőoktatási intézmény vesz részt a mentorprogramban.

A Tanítsunk Magyarországért egyik célja, hogy a kistelepüléseken élő általános iskolás gyerekek is ugyanolyan eséllyel tanulhassanak tovább, vagy találhassák meg helyüket a munka világában, mint városi, nagyvárosi társaik – idézte fel az államtitkár. Hozzátette, kutatások szerint azok a gyerekek, akik távol nőnek fel a munka- és továbbtanulási lehetőségektől, az általános iskola utáni időszakot megpróbáltatásként élik meg; a program ezen szeretne könnyíteni.

György László elmondta, a Tanítsunk Magyarországért egyetemi mentorprogramjában idén ősztől 384 egyetemista és több mint 1600 7. és 8. osztályos általános iskolás vesz részt több mint hatvan vidéki településen. – A cél, hogy ezeknek a gyerekeknek megmutassuk a világot, a továbbtanulási és munkalehetőségeket, valamint az egyéb élményszerzési lehetőségeket – mutatott rá.

Jelezte, mérik a programba bekerülő gyerekek teljesítményét, életcéljaikban bekövetkező változásokat. Szeretnék elérni, hogy 2022-re legalább tízezer mentor és mentorált vegyen részt a programban – emelte ki György László.

Fülöp Tamás Ferenc, a Neumann János Egyetem rektora arról beszélt, hogy az egyetem stratégiai céljaiba is beleillik a programhoz való csatlakozás, ezzel is szeretnének hozzájárulni a régió településein élő gyerekek lehetőségeinek kibontakoztatásához.

Mint mondta, az egyetem hallgatói közül is sokan nehéz, hátrányos körülmények közül érkeztek, így jobban átérzik, mennyire fontos az élményszerű tapasztalat. Hozzátette: a felsőoktatási intézmény célja a korai pályaorientáció is, így támogatják, hogy a fiatalok minél hamarabb megismerkedjenek az egyetem műszaki, gazdasági, informatikai és agrárképzéseivel.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.