A baloldal szándékosan félrevezeti a Budapesten élőket
Schanda Tamás szerint súlyos tévedés és a Budapesten élők szándékos félrevezetése az állítás, miszerint a Diákváros rovására épül a kínai Fudan Egyetem campusa Ferencvárosban. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese a Magyar Nemzetnek leszögezte: a Diákváros abban a formában fog megépülni, amiben arról annak idején megállapodott a kormány és a főváros vezetése.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
A Fudan Egyetem 2018 óta működik Magyarországon, jelenleg is van közös képzése a Budapesti Corvinus Egyetemmel – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti államtitkára kiemelte: a sanghaji központú Fudan a világ egyik legjobb egyeteme, harmincezer hallgatóval, 4500 oktatóval, kiemelkedő tudományos és kutatási eredményekkel. – Az egyetem Kínán kívül a világon először Magyarországon létesít önálló campust – húzta alá a miniszterhelyettes.
A kínai egyetem része a nemzetközi tudományos vérkeringésnek; nemcsak a felsőoktatási rangsorokban áll előkelő helyen, hanem szorosan együttműködik más intézményekkel is, például az amerikai Massachusetts Institute of Technologyvel, a London School of Economicsszal vagy a Sydney Egyetemmel. – A baloldal egyetemellenes, amikor a beruházást támadja – jelentette ki lapunknak Schanda Tamás, egyben megjegyezte: nem azért támogatják a balliberálisok a CEU-t, mert egyetempártiak, hanem mert Soros Györgynek akarnak megfelelni. – Ezzel szemben a Fudan Egyetemmel, a világ egyik legjobb felsőoktatási intézményével szemben minden eszközt és álhírt felhasználnak. A kínai egyetem ugyanis be akarja és be is tudja tartani a magyar jogszabályokat. Olyan egyetemről van szó, melynek Kínában is sok tízezer hallgatója van, ezzel szemben a Soros-egyetemnek valójában csak egy postafiókja van az Egyesült Államokban – reagált a baloldali összehasonlításokra Schanda Tamás. Hozzátette: az a baloldal próbálja kommunistázni a kormányt, amelynek része az MSZMP utódpártja is. – Álságos megközelítés ez a részükről, mert jól látszik, hogy Kínával mindenki keresi az együttműködést. A koronavírus-járvány is rámutatott erre a helyzetre, eszközöket és oltást is onnan próbáltak szerezni a világ országai. Tetszik vagy sem, Kínában van komoly kutatás-fejlesztési képesség és innovációs potenciál. A Fudan Egyetem ide fogja vonzani Európa tehetséges fiataljait, együttműködést tesz lehetővé és a két ország közötti gazdasági kapcsolatok további kiépülését is segíti – hívta fel a figyelmet a kormánypárti politikus, aki szerint az ország érdeke, hogy jó kapcsolat alakuljon ki, a magyar cégek pedig meg tudjanak jelenni Kínában a fejlesztéseikkel. – Erről is szól ez a projekt, amely egy önmagán túlmutató ügy. Azt szeretnénk, hogy a magyar fiatalok és Magyarország is a jövő nyertese legyen, ezt a cél szolgálja a Fudan is – fűzte hozzá a miniszterhelyettes.
Schanda Tamás szerint nem kellene, hogy a Fudan ügyében ellentét legyen a politika szereplői között. – Ha valaki végiggondolja, és nem csak hazudozni és politikai hisztériát kelteni akar, rájön, hogy az egyetem letelepülésével mindenki jól jár Budapesten és Magyarországon is, ugyanis a felsőoktatás versenyképességét javítja ez a projekt is, illetve az egyetemi modellváltás is. Magyarország versenyképességét ugyanis leginkább az befolyásolja, hogy milyen eszközökkel tudunk reagálni a világban megjelenő digitális és globális kihívásokra, itt kapcsolódik a modellváltás és a kínai egyetem egymással – fejtette ki az államtitkár. Hozzátette: vérre menő verseny folyik, az lesz a nyertes, aki jól használható, gyakorlati tudást tud adni a jövő generációjának. – Annyira leszünk sikeresek mi, magyarok, amennyire a magyar fiatalok. A modellváltás keretei közt új lehetőségeket kell adni a tanulni vágyóknak, 1500-2000 milliárd fejlesztési forrást kell jól hasznosítani az egyetemeknek a következő években – hívta fel a figyelmet Schanda Tamás.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.