„Bige László a baloldali vörös báró”

Ismét erős szócsaták zajlottak a parlamentben, mivel a napirend előtti felszólalások között szó volt Bige Lászlóról, akiről Budai Gyula, a Fidesz országgyűlési képviselője elmondta, hogy hűtlen kezelés bűntette miatt vádat emeltek a vállalkozó ellen.Továbbá a járványkezelésről szólva Rétvári Bence emlékeztetett, hogy a baloldal álhíreket terjesztett és bírálta a kínai vakcinákat. Szóba került a benzinárak kérdése is, amiről Dömötör Csaba elmondta, hogy a baloldal kormányra kerülve semmit nem tenne az energiaárak megfékezése érdekében.

Magyar Nemzet
2021. 11. 08. 17:08
DMTR Csaba
Budapest, 2021. november 8. Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára napirend elõtt felszólal az Országgyûlés plenáris ülésén 2021. november 8-án. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Bige László nagyvállalkozó vélhetően azért támogatná a Gyurcsány Ferenc vezette baloldal miniszterelnök-jelöltjének, Márki-Zay Péternek a kampányát, mert azt reméli, hogy ha hatalomra kerülnek, akkor nyomást tudnak majd gyakorolni az igazságszolgáltatásra az ellene folyó eljárások megszüntetése érdekében 

– rögzítette Budai Gyula, a Fidesz országgyűlési képviselője a parlamentben tett napirend előtti felszólalásában. A kormánypárti politikus Bige Lászlót „oligarchának”, „vörös bárónak”, „Gyurcsány bizalmasának” és „baloldali milliárdosnak” nevezte.

Budai Gyula rámutatott: a Gazdasági Versenyhivatal rekordnagyságú, 14,1 milliárd forintos bírságot szabott ki Bige Lászlóra, miután megállapította, hogy a vállalkozóhoz köthető Nitrogénművek cégcsoport jogsértően törekedett éveken keresztül a partnerek és a cégcsoportok közötti, illetve a viszonteladó partnerei közötti verseny, valamint az import korlátozására.

– Ez azt jelenti, hogy a cég jogellenes kartellezéssel folyamatosan nyerészkedni próbált a magyar gazdákon azzal, hogy korlátozta a versenyt a műtrágyapiacon – hangsúlyozta Budai. Hozzátette: Bige László nemcsak a gazdáknak okozott jelentős kárt, hanem hűtlen kezelés bűntette miatt is vádat emeltek ellene, mert kétmilliárd forinttal károsította meg saját cégét, miközben több mint 700 millió forint vesztegetési pénzt is felvett.

– Mindezekért cserébe Bige László semmi mást nem kér a baloldaltól és annak jelöltjétől, Márki-Zay Pétertől, hogy segítsen neki, hogy az igazságszolgáltatás ne vonja felelősségre. Ez igazi bolsevik módszer 

– fogalmazott.

 

– Ennek a kormánynak kellett eltakarítania a romokat a baloldali ámokfutás után, majd országépítésbe kezdett – hangsúlyozta Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára hétfőn az Országgyűlésben, válaszolva Szabó Tímea (Párbeszéd) napirend előtti felszólalására.

– A 2010 előtti baloldali kormány kifejezetten rosszul teljesített válságkezelésben, és semmi jel nem utal arra, hogy később jobban teljesítenének. Akkor egyhavi bért és nyugdíjat vettek el az emberektől, fizetőssé akarták tenni az egészségügyet, áfaemelésről, tandíj- és ingatlanadó bevezetéséről döntöttek, az energiaárak emelkedtek 

– közölte Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára. A kormánypárti politikus Bősz Anett (DK) azon kijelentésére reagált, miszerint „unokáink is nyögni fogják” a kormány gazdasági döntéseit. 

– A baloldal semmiben nem segítette a járvány elleni védekezést, álhíreket terjesztett, bírálta a kínai vakcinákat

– emlékeztetett Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, reflektálva az MSZP-s Tóth Bertalan azon kijelentésére, mely szerint romokban van az egészségügy, mert a kormány az új jogviszonytörvénnyel elüldözte az orvosokat és az ápolókat.

Ezután Jakab Péter arról beszélt, hogy a kormánynak azonnal intézkednie kellene a magas üzemanyagárak miatt. Válaszában Dömötör Csaba emlékeztetett, hogy a magyarországi benzinárképzés szerint magasabb ár esetén automatikusan csökken az adó, de ettől függetlenül az árakat meghatározó legfontosabb tényező a világpiaci ár. Ezután a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára kiemelte, hogy a baloldal kormányra kerülve semmit nem tenne az energiaárak megfékezése érdekében, mint ahogy 2002 és 2010 között sem tettek semmit.

Borítókép: Dömötör Csaba (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.