– Ejtőernyősök nem jönnek a hivatalba? – tette fel a kérdést még 2019 novemberében a frissen megválasztott Pikó Andrásnak a 24.hu újságírója, Józsefváros új polgármestere pedig határozottan rávágta: – Nem fogok sportállásokat létesíteni csak azért, mert valaki a haverom. Ebből már voltak konfliktusok.
Pikó András szavaival szöges ellentétben áll, hogy az Adatradar.hu adatigénylésére válaszul küldött listán – a megbízási szerződéseket nem küldte el a hivatal, csak egy táblázatot – számos olyan személy neve szerepel, akik szorosabban vagy lazábban, de mindenképpen kötődnek az összefogás pártjaihoz.
A legismertebb közülük Atkári János, de sokan emlékezhetnek még például Komássy Ákosra is.
Komássy 1997-ben került közeli kapcsolatba a politikával, amikor belépett a későbbi MSZP-elnök, Tóbiás József vezette Baloldali Ifjúsági Társulásba (BIT), rá egy évvel pedig csatlakozott a szocialista párthoz. Nyilvános életrajza szerint 2001 tavaszától a 2002-es országgyűlési választásokig politikai tanácsadóként dolgozott az akkor még miniszterelnök-jelölt Medgyessy Péter mellett, és a választás után is mellette maradt, előbb főtanácsadóként, majd személyi titkárként. A fiatal karrierpolitikus nem bukott együtt főnökével, igaz, egy szinttel lejjebb sorolták: a D–209-es botrányt követően Kiss Péter Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter politikai tanácsadója lett.
2005. október 1-jétől 2006-os autóbalesetéig a Fiatal Baloldal elnöke volt. Ez még az az időszak, amikor Zuschlag János és az ifjú szocialistákból álló bűnszervezete vígan lapátolta ki a közpénzeket az államkasszából. Komássyt később tanúként hallgatták ki az ügyben, és az Index.hu tudósítása szerint egyik alkalommal úgy fogalmazott:
ismerve a politikai szervezetek finanszírozásának átláthatatlan viszonyait, nem volt beszéd tárgya, hogy miből történik a programok finanszírozása. Fodor Endre tanácsvezető bíró kérdésére azt mondta, amíg volt pénz, addig nem foglalkoztunk azzal, hogy az honnan származik.
A 2009-es időközi választástól kezdve Komássy Ákos több választáson is sikertelenül indult, volt, mikor országgyűlési képviselői helyért, máskor polgármester-jelöltként, mindeközben évekig vezette az MSZP helyi szervezetét. Elnökségének végét egy országossá dagadt botrány tette emlékezetessé. Bukása azzal kezdődött, hogy a Magyar Idők 2015. szeptember 17-én megírta: a józsefvárosi szocialistáknál kettős könyvelést folytathatnak.
Akkor a NAV és a rendőség eljárása 2016 őszén eredménytelenül zárult. Komássy pedig a Wikipédia-oldala szerint 2019-től nem vállalt politikai tisztséget. Helyette inkább tanácsadó lett Pikó András egyik helyettese, Szili-Darók Ildikó mellett, és az elmúlt két évben körülbelül hatmillió forintot keresett – közpénzből.
Borítókép: Pikó András (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)