Korózs Lajos MSZP-s politikus 2021-ben eladta felerészben tulajdonolt egri lakását, amelyről vagyonnyilatkozatának „Egyéb közlendők” részében számolt be.
Az értékesítésből származó pénzt, 44 millió forintot Magyar Állampapír Pluszba fektette.
Míg 2020-ban mintegy ötmillió forintot tartott állampapírban és több mint tízmillió forintos nyugdíjmegtakarítása volt, addig 2021-ben szinte változatlan összegű nyugdíjmegtakarítás mellett ötvenmillió forintot tartott állampapírban.
Érdekesség, hogy Korózs 2019-ben eladta a vagyonnyilatkozatában „szülői házként” feltüntetett, felerészben birtokolt ingatlanát, amelyből a befolyó ötmillió forintot állampapírba fektette. A 2021-es vagyonnyilatkozatában ugyanebből az ingatlanból származó bevételét már hatmillió forintként tüntette fel.
Korózs Lajos azzal érdemelt ki országos hírnevet 2020-ban, a koronavírus-járvány első évében, hogy olyan videót készített, amellyel politikai hasznot kívánt húzni mind maga, mind a szocialista párt számára a járványban elhunytak tragédiájából.
Korózs egy magát mentősnek hazudó nővel készített propagandariportot, amelyben a Németh Athinaként megnevezett állítólagos mentőtiszt és ápoló arról beszélt, hogy a kórházból hazaküldött – a valóságban tartós ápolásra nem szoruló – betegek között tízből kilencen meghaltak – legalábbis azok közül, akiket a nő ápolt.
Ismert: a járvány első hullámában Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának tárcavezetője elrendelte, hogy a kórházi ágyak bizonyos részét fel kell szabadítani arra azt esetre készülve, hogy nagyon megemelkedik a koronavírus-fertőzöttek száma. Az ágyfelszabadítás során azokat a betegeket küldték haza a fekvőbeteg-intézményekből, akik jó állapotban voltak, hosszú kórházi ápolást nem igényeltek.
A kisfilm megjelenése után napokon belül kiderült, hogy a Korózs Lajos főszereplésével forgatott videóban látható történetből semmi nem igaz: a nő sosem volt mentőtiszt, az elmesélt tragikus történetek mind kitaláltak voltak. A halálkufár képviselő azóta sem mondott le.