Több jel is arra utal, hogy Jakab Péter a Jobbik elnökségi széke után a frakcióvezetői poszttól is elbúcsúzik. Árulkodó ugyanis, hogy Jakab hétfőn nem jelent meg a parlament ülésén, de ennél sokkal többet elmond az, hogy közösségi oldalán már nem használja pártja logóját, bejegyzéseiből rendre kihagyja a Jobbik szót. Az is beszédes, hogy Jakab találkozott Szabó Ervin orosházi képviselővel és a borsodi, szabolcsi és hajdúsági Jobbik-vezetőkkel, „hogy még szorosabb egységben készüljünk az előttünk álló időszakra”. Jakab egyik bejegyzésében sem említette a pártját.
A Kontra.hu arról írt, hogy
a Jobbik frakciója hétfőn ülést tartott, a képviselőcsoport pedig határozhatott arról, leváltják-e frakcióvezetői tisztségéről Jakabot, továbbá kizárják-e a párt parlamenti frakciójából.
A Kontra.hu-nak minderről egy régi jobbikos politikus beszélt, aki szerint a volt pártelnökkel szembeni elégedetlenség legyűrűzött a párt minden szintjére. Kérdéses, hogy Jakab ebben a helyzetben visszaadná-e mandátumát, vagy a függetlenek között maradna képviselő. A portál azt írta,
ha a politikus független képviselőként folytatná, akkor számos kedvezménytől elesne. Így többek között kevesebb felszólalási lehetőséget kapna, nem lehetne bizottsági tag, kevesebb forrása lenne a munkatársakra.
Ismert, Jakab Péter körül az utóbbi hetekben egyre fogyott a levegő, hiába hosszabbította meg a párt tagsága május elején az elnöki mandátumát, az azóta eltelt egy hónapban a Jobbik elnöke és kabinetfőnöke, Molnár Enikő ellen fordult. Molnár ugyanis többek szerint túl nagy hatalomra tett szert a pártban. Jakab Péter helyzetét az is erősen rontotta, hogy kiderült: december végén egy ököritófülpösi pártrendezvényen szexuális bántalmazás érhette a párt egyik tagját, Szilágyi György élettársát. Sajtóhírek szerint az erőszakoskodó férfi Földi István, Jakab egyik bizalmasa volt.
Csak fenyegetőzött
A párton belüli lázadás odáig fajult, hogy egy május végi elnökségi ülésen Jakab alelnökei közül többen is szembefordultak Molnár Enikővel, ennek élharcosa egyébként pont az a Potocskáné Kőrösi Anita volt, akit Jakab maga emelt fel alelnökei közé. Potocskáné vezetésével az elnökség megfosztotta jogköreitől Molnár Enikőt, aki az ominózus elnökségi találkozóról feldúlva távozott. Jakab az ülésen puccsról beszélt, majd bosszútól vezérelve kezdeményezte Potocskáné kizárását a Jobbikból, továbbá kilátásba helyezte, hogy hűtlen kezelés miatt feljelenti a párt alelnökét. Mára azonban kiderült, Jakab nem váltotta be a fenyegetést, a Magyar Hírlapnak a Fővárosi Főügyészség azt nyilatkozta, múlt péntekig az illetékes vádhatósághoz nem érkezett feljelentés Jakab Péter részéről a Jobbik pártalapítványánál történtekkel kapcsolatban. Lapunk úgy tudja,
a feljelentésről Szabó Gábor választmányi elnök beszélte le Jakabot, mondván, a Jobbiknak nem feltétlen lenne előnyös, ha pénzügyi visszaélések miatt indítana nyomozást a rendőrség.