A Dunántúl nyugati, északnyugati területein maradhat felhős az ég. Több-kevesebb napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk.
A déli, délnyugati szél időnként megélénkül, zivatarok környezetében azonban erős lökések is lehetnek – írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az átmeneti intenzív csapadék helyenként jégesővel, néhol viharos 60-70 km/órás széllökéssel várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 12 és 17 fok között várható, de a Dunántúl tartósabban felhős részein ennél alacsonyabb értékek is lehetnek. Késő este 4 és 9 fok között alakul a hőmérséklet.
Kettős fronthatás terheli szervezetünket
Kifejezetten a melegfrontra érzékenyekre gyakorol stresszt az időjárás. Sokaknál jelentkezhet fejfájás, fáradtságérzet, álmatlanság, csökkenhet a teljesítőképességük a Köpönyeg orvosmeteorológiai jelentése szerint.
A szív- és érrendszeri betegeknél gyorsabbá válhat a szívműködés, emelkedhet a vérnyomás és gyakoribbá válhatnak az embóliák, vérrögös elzáródások. A hidegfrontra érzékenyeknél egyre erősödő fejfájás alakulhat ki, valamint a stroke kialakulásának kockázata is fokozottabb lehet. A krónikus betegségek tünetei is felerősödhetnek.
Borítókép: Átcsap a hullám a balatonboglári mólón, ahol az erős északi szél miatt kiöntött a Balaton 2014. május 15-én (Fotó: MTI /Varga György)